PAOK eliminisao Spartak iz Moskve, prošli i Ajaks, Benfika, Dinamo iz Zagreba...
187 pregleda 13 komentar(a)
Mirko Ivanić, Foto: Twitter
Ažurirano: 14.08.2018. 21:01h

Crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić bio je strijelac u remiju BATE-a u duelu sa Karabagom u kojem je bjeloruski tim osigurao plasman u plej-of za Ligu šampiona.

BATE je odigrao neriješeno (1:1), ali mu je i to bilo dovoljno za prolaz nakon što je u prvom susretu u Azerbejdžanu slavio sa 1:0.

Ivanić je pogodio u 20. minutu, a konačan rezultat je postavio Španac Mićel u 54.

BATE sada čejka dvomeč protiv PSV-a, holandskog šampiona koji je favorit da zaigra u evropskoj eliti.

Crvena zvezda je u Trnavu otišla s rezultatom 1:1 iz Beograda, ali je i u Slovačkoj pokazala da je bolji tim od Spartaka.

Istina, za prolaz joj je trebalo 120 minuta borbe, a junak je bio Nemanja Radonjić koji je pogodio za 2:1 u 98. minutu.

Domaćin je prethodno poveo u 6. golom Bakosa, a već u 7. je poravnao Ben.

Spartak je u prvom minutu sudijske nadoknade drugog produžetka promašio i penal.

"Crveno-bijeli" su tako osigurali makar grupnu fazu Lige Evrope, a na putu do Lige šampiona im stoji Red Bul Salcburg koji je lako izašao na kraj sa Škendijom (3:0 i 1:0).

Dinamo je i u Zagrebu opravdao ulogu favorita protiv Astane (1:0), pa ide na megdan Jang Bojsu, dok je PAOK je bio bolji od Spartaka - nakon 3:3 u Solunu, u Moskvi nije bilo golova.

PAOK u baražu čeka dvomeč sa Benfikom, koja je eliminisala Fenerbahče (1:1 u Istanbulu).

AEK je izbacio Seltik, pa će se za plasman u Ligu šampiona boriti sa mađarskim MOL Vidijem (bivšim Videotonom) koji je bio bolji u dvomeču od Malmea.