Real Sosijedad nadigrao Atletiko

Tim iz San Sebastijana slavio 3:0 golovima Vilijana Žozea u 27. i rezerviste Huanmija u 80. i 92. minutu
59 pregleda 0 komentar(a)
Huanmi, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.04.2018. 21:21h

Veče nakon što je Atletik Bilbao uzeo bod na „Santjago Bernabeuu”, u meču u kojem je vodio do 87. minuta, drugi baskijski klub je srušio drugog madridskog velikana.

Real Sosijedad je na „Anoeti” savladao Atletiko Madrid sa 3:0, golovima Vilijana Žozea u 27. i rezerviste Huanmija u 80. i 92. minutu.

Реал Сосьедад - Атлетико Мадрид. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

„Kolćonerosi” su tako propustili šansu da praktično obezbijede 2. mjesto, jer na pet kola do kraja Primere imaju tri boda više od gradskog rivala.

Pitanje šampiona je riješeno, jer Barselona ima 12 bodova prednosti nad Atletikom.

Katalonci mogu sve da završe za 10 dana, kada gostuju Deportivu, mada bi sve moglo da bude gotovo i ukoliko Atletiko u nedjelju izgubi na „Vanda Metropolitanu” od zahuktalog Betisa...

Stefan Savić je odigrao svih 90 minuta za Atletiko, koji je drugu sezonu zaredom izgubio na „Anoeti” (tada bilo 2:0).

U drugom meču večeri, Đirona je u gostima savladala Alaves sa 2:1. Aleiš Garsija u 59. i Kristijan Stuani u 86. minutu su donijeli veliku prednost Kataloncima, a Tomas Pina je u 91. samo ublažio poraz.

Betis je golom defanzivca Firpa Žuniora u 94. minutu savladao budućeg člana Segunde Las Palmas sa 1:0 i šestom uzastopnom pobjedom se učvrstio na 5. mjestu.

U sudijskoj nadoknadi je riješen još jedan meč - navijači Levantea slave Emanuela Boatenga, koji je u 93. minutu na asistenciju bivšeg igrača Partizana Saše Lukića donio trijumf nad Malagom i gotovo siguran opstanak, jer tim iz Valensije sada ima sedam bodova više od Deportiva.