Junajted ima još posla do polufinala, preokret Liona, Genk se nada, Ajaks slavi

Anderleht zaustavio Junajted, Selta minimalno protiv Genka, Ajaks ubjedljiv
Mhtiarijan, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.04.2017. 21:57h

Fudbaleri Mančester junajteda moraće da se izbore za polufinale Lige Evrope na svom terenu naredne sedmice - "đavoli" su remizirali u Briselu, protiv Anderlehta 1:1.

Henrik Mhtarijan doveo je goste u vođstvo, a veliki remi belgijskom timu donio 21-godišnji Leander Dendonker, efektnim udarcem glavom na centaršut srpskog defanzivca Ivana Obradovića.

Lion je velikim preokretom u posljednjih pet minuta savladao Bešiktaš 2:1.

Gosti su vodili golom Babela, a pobjedu "lavovima" u finišu donijeli Toliso i Morel,

Utakmica je počela sa 40 minuta zakašnjenja zbog velikih navijačkih nereda na stadionu i sukoba navijača.

Ajaks je stekao veliku prednost protiv Šalkea, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Dejviju Klasenu.

Selta je savladala Genk, ali tim koji je evropsku avanturu počeo srećnom eliminacijom Budućnosti, ima aktivan rezultat pred revanš - u Vigu je bilo 3:2 za domaćina.

Genk je poveo, Selta do poluvremena preokrenula na 3:1, a veteran Tomas Bufel (36) iskoristio grešku Džonija da postavi konačan rezultat.

Anderleht - Mančester junajted 1:1 - kraj

Dendonker 86. - Mhtarijan 37.

Андерлехт - Манчестер Юнайтед 1:1 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ajaks - Šalke 2:0 - kraj

Klasen 23. (penal), 53.

Аякс - Шальке 2:0 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Selta - Genk 3:2 - kraj

Sisto 15, Jago Aspas 18, Guideti 38. - Botijus 10, Bufel 68.

Сельта - Генк 3:2. Обзор матча. Лига Европы 2016/17. 1/4 финала. 1-й матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Lion - Bešiktaš 2:1 kraj

Toliso 84, Morel 85. - Babel 15.

Лион - Бешикташ 2:1. Обзор матча. Лига Европы 2016/17. 1/4 финала. 1-й матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.