Nestvarna utakmica u Leverkuzenu, Ingolštat se ne predaje

Bajer Leverkuzen vodio 2:0, Volfzburg preokrenuo het-trikom Marija Gomesa od 80. do 87. minuta, ali je u 89. izjednačio Kai Haverc
Ingolštat, Foto: Twitter
Ažurirano: 02.04.2017. 17:38h

Izgleda da je suđeno da mečevi koje sudi Deniz Ajtekin budu spektakularni.

Arbitar koji je prokazan nakon preokreta Barselone protiv Pari Sen Žermena zbog grubih grešaka na račun "svetaca" je vodio nevjerovatan meč Bajer Leverkuzena i Volfsburga.

"Farmaceuti" su vodili 2:0 golovima Karima Belarabija u 40. i Kevina Folanda u 65. minutu, da bi het-trikom od 80. do 87. preokrenuo Mario Gomes.

Samo dva minuta kasnije konačnih 3:3 na "Baj areni" je postavio 17-godišnji Kai Haverc.

Байер - Вольфсбург 3:3. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Iako je devet kola prije kraja imao 10 bodova manje od timova koji su u zoni opstanka, Ingolštat se nije predao.

Tim iz Bavarske je prekinuo niz od četiri meča bez pobjede (tri poraza i remi) i savladao Majnc sa 2:1.

Domaći su poveli golom Francuza Romena Brežerija u 10. minutu, da bi autogolom „izjednačio” Marvin Matip, 31-godišnji brat mnogo poznatijeg štopera Liverpula Žoela Matipa.

Samo dva minuta kasnije, Švajcarac porijeklom sa Kosova Florent Haderđonaj je donio pobjedu Ingoštatu, koji sada ima sedam bodova manje upravo od Majnca i Augzburga, od kojih je jedan u zoni spasa, a drugi bi se borio u baražu.

Ингольштадт - Майнц 2:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ingolštat se na Tviteru obratio zanimljivim tvitom: „Halo Bundesligo, još smo živi”.

Volfsburg od 17.30 gostuje Bajeru u Leverkuzenu.