Atletiko slavio u Malagi i preuzeo treće mjesto

Atletiko Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.04.2017. 20:47h

Atletiko Madrid je pobijedio u Andalusiji i makar do sjutra preuzeo treće mjesto koje vodi direktno u Ligu šampiona.

"Kolćonerosi" su savladali Malagu sa 2:0 i sada imaju bod više od Sevilje, koju čeka duel sa Sportigom iz Hihona.

Koke je u 26. minutu načeo domaćina, a tačku na utakmicu stavio je Filipe Luis prvim pogotkom u sezoni u 74.

Stefan Savić je odigrao cijeli meč, a zaradio je i žuti karton...

Малага - Атлетико 0:2. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 29 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Viljareal je vezao drugi poraz u Primeri, pošto je na svom terenu izgubio od Eibara sa 3:2.

Eibar je pobijedio poslije preokreta - Viljareal je vodio od 18. minuta golom Roberta Sorijana, a u drugom poluvremenu su Pedro Leon iz penala u 48, Kike u 54. i Takaši Inui u 77. donijeli trijumf gostima.

Konačnih 3:2 postavio je Sorijano drugim golom u 89.

Doduše, velike zasluge za rezultat ima sudija Danijel Okona, koji je omogućio gostima da izjednače iz nepostojećeg penala, a samo nekoliko minuta kasnije nije sankcionisao igranje rukom defanzivca Eibara u kaznenom prostoru...

Viljareal je poslije 29 utakmica izgubio peto mjesto, jer je Sosijedad remizirao sa Leganesom (1:1) i sada ima bod više od "žute podmornice".

U borbu za Ligu Evrope se potpuno uključio Atletik Bilbao koji je savladao Osasunu u Pamploni (2:1) i sada ima bod manje od Viljareala, a dva od Sosijedada.

Strijelci za Bilbao su bili Aric Aduriz i Injaki Vilijams.