Sevilja slavila u vatrenom derbiju i izjednačila se sa Realom

Sevilja nakon preokreta savladala Betis i ostvarila treću vezanu pobjedu. Jovetić igrao 83. minuta
Betis Sevilja, Foto: Marca.com
Ažurirano: 25.02.2017. 21:49h

U vatrenom derbiju Andaluzije, Sevilja je odigrala očajno prvo poluvrijeme, a sjajno drugo i na kraju ostvarila najslađu pobjedu protiv gradskog rivala Betisa u gostima - 2:1.

Domaćin je u prvih 45 minuta bio dinamičan, agresivan i ofanzivan, a bolju igru zaokružio je golom Durmisija iz slobodnog udarca.

Na poluvremenu je trener Sevilje Horhe Sampaoli uveo Ben Jedera i Iboru, Jovetića pomjerio na lijevu stranu, dobio kvalitet više na sredini, a njegov tim preuzeo kontrolu.

I gosti su iz prekida stigli do preokreta.

Prvo je Merkado zakucao loptu u mrežu, nakon udarca glavom Ibore i odbrane Adana, da bi upravo Ibora u 76. minutu hitro reagovao na petercu i donio svom timu treću uzastopnu pobjedu u Primeri.

Jovetić je igrao do 83. minuta, kada ga je zamijenio Korea.

"U prvom poluvremenu to nismo bili mi. U nastavku smo pokazali karakter i preokrenuli stvari na terenu", kazao je Vinsent Ibora, strijelac odlučujućeg gola.

Sevilja se izjednačila na vrhu sa Realom, sa po 52 boda.

Real ima dvije utakmice manje, a sjutra će gostovati opasnom Viljarealu.

Бетис - Севилья 1:2. Обзор матча. Испания. Примера 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Alaves je na svom terenu savladao Valensiju sa 2:1.

Alaves, koji je upisao drugu uzastopnu pobjedu, poveo je u 70. minutu golom Karlosa Solera, a izjednačio je Ibai u 78. minutu.

Pobjedu Alavesu donio je srpski internacionalac Aleksandar Katai u 89. minutu, što je njegov prvi gol Kataija u Primeri.

Alaves je sada 10. na tabeli sa 33 boda, dok Valensija, koja je pretrpjela 12. prvenstveni poraz, zauzima 14. mjesto na tabeli sa 26 bodova.