Lajpcig osvojio Menhengladbah, remi u Kelnu

Tim Ralfa Hazenhitla je savladao Borusiju sa 2:1 i tako vratio bar neku neizvjesnost u trku za titulu, jer sada kasni pet bodova za Bajernom
Emil Forsberg, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.02.2017. 18:50h

Na još jednom teškom gostovanju, Lajpcig je pokazao da sjajni rezultati ove sezone nisu slučajnost.

Tim Ralfa Hazenhitla je u Menhengladbahu savladao Borusiju sa 2:1 i tako vratio bar neku neizvjesnost u trku za titulu, jer sada kasni pet bodova za Bajernom.

Emil Forsberg je donio prednost "bikovima" u 31. minutu, a na 2:0 je povisio Timo Verner u 55. Torgan Azar je, doduše, u 45. mogao da izjednači, ali mu je Peter Gulači odbranio penal.

Počasni gol za "koltove" je dao Janik Vestergord u 81. minutu.

U posljednjem meču 21. kola, Keln i Šalke su remizirali (1:1). Alesandro Šepf je već u 2. minutu donio prednost "kraljevsko-plavima", da bi u 43. Antoan Modest postavio konačni rezultat.