Volfsburg kvari planove Hofenhajma o Ligi šampiona

Hofenhajm je i vodio na poluvremenu, golom Štefena Cubera u 26. minutu, ali je tim iz grada Folksvagena preokrenuo preko Maksimilijana Arnolda u 50. i Danijela Didavija u 73.
Danijel Didavi, Foto: Twitter.com/VfL_Wolfsburg
Ažurirano: 12.02.2017. 18:35h

Hofenhajm je imao sjajnu priliku da se vrati na 3. mjesto, ali ju je upropastio.

Nakon poraza direktnih konkurenata za Ligu šampiona, Ajntrahta, Borusije Dortmund i Herte, donedavno jedini neporaženi tim u „ligama petice“ je stigao u Volfsburg, na gostovanje posrnulim „vukovima“.

Вольфсбург - Хоффенхайм 2:1. Обзор матча. Немецкая Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Tako je Volfsburg pobjegao iz opasne zone, jer sada ima šest bodova više od Verdera, koji bi igrao baraž za opstanak da se sada završava sezona.

Hofenhajm je, s druge strane, doživio drugi poraz u posljednja tri meča. U prvih 17 kola nije imao nijedan...

Frajburg je na svom terenu savladao Keln (2:1) i nastavio borbu za plasman u Ligu Evrope.