Kakav finiš Atletika, kakvi golovi Toresa i Karaska - za minut od 1:2 do 3:2

Sevilja slavila 1:0 i ostala na dva boda zaostatka za drugoplasiranom Barselonom
Tores, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.02.2017. 21:49h

Kakva utakmica na "Kalderonu", kakav preokret Atletika u duelu sa Seltom - dva puta su "kolćonerosi gubili, promašili još jedan penal ove sezone, ali su na kraju slavili 3:2. golovima u posljednjih pet minuta meča.

Selta je povela golom Kabrala, poslije greške golmana Moje, da bi Fernando Tores maestralnim golom, udarcem preko glave, poravnao samo nekoliko minuta kasnije.

Simeoneov tim imao je šansu da preokrene nakon pola sata igre, ali je bijela tačka ponovo bila začarana za igrače Atletika - i Fernando Tores nije se upisao sa penala, pogodio je prečku.

To je čak četvrti uzastopni promašeni jedanaesterac Atletika, a šesti od devet ove sezone u Primeri.

Još kada je Guideti u 78. minutu realizovao kontru za 1:2, izgledalo je da nema spasa.

Atletiko je, ipak, tim posebnog kova.

U 87. minutu još jedan gol za pamćenje - Janik Karasko je spektakularnim volej udarcem sa 20-ak metara poravnao.

Samo minut kasnije, nakon izuzetne akcije Koree i Gameira, Antoan Grizman kompletirao furiozan finiš madridskog tima.

Sevilja je prekinula mini seriju od dva meča bez pobjede i upisala tri boda na terenu na kojem nikom nije lako - savladala je Las Palmas na Kanarima.

Stevan Jovetić je bio na terenu posljednjih 15 minuta, a Sevilja je svega nekoliko minuta pošto je ušao i dala gol vrijedan tri boda.

Naš napadač je u 91. minutu imao veliku šansu, ali je poslije odličnog prodora šutirao pored gola lijevom nogom.

Upisao se Korea, nakon što mu je Ibora glavom asistirao...

Sevilja je tako ostala na dva boda minusa u odnosu na drugoplasiranu Barselonu.

Viljareal i Malaga su podijelili bodove (1:1).

Gosti su poveli preko Čarlsa u 14. minutu, da bi "žuta podmornica" pogotkom Bruna iz jedanaesterca u 62. izbjegla poraz.

Viljareal je utakmicu završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Roberto Sorijano u 71. minutu dobio direktan crveni karton.

Malaga nije iskoristila brojčanu prednost, pa čeka na pobjedu još od 26. novembra prošle godine.

Viljarealu je ovo četvrti remi u poslednjih šest kola, pa je od borbe za Ligu šampiona stigao u situaciju da se bori za mjesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Poslije sedam poraza i remija, konačno je stigla pobjeda Sportinga - tim iz Hihona je savladao Leganes u gostima (2:0) i tako produžio agoniju domaćih, koji već 12 mečeva ne znaju za trijumf.

Atletiko Madrid - Selta 3:2