Real osvojio Pamplonu, Barsa deklasirala Alaves u uvertiri finala Kupa

Real pobijedio Osasunu 3:1, Barsa za osam minuta postigla četiri gola i slavila 6:0
1 komentar(a)
Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.02.2017. 21:53h

Barselona je samo četiri i po sata bila virtuelni lider Primere - iako je bio neubjedljiv, Real je osvojio Pamplonu 2:1 i preuzeo vrh Primere sa bodom više i dvije utakmice manje od Barse.

Ronaldo je doveo Real u vođstvo, a izjednačio je Leon.

Isko je vratuo prednost gostima, a Lukas Vaskes ovjerio pobjedu na "El Sadaru".

Crnogorski internacionalac Nikola Vujadinović odigrao je svih 90 minuta za Osasunu, koja još ne zna za pobjedu na svom terenu.

Meč je obilježila i teška povreda igrača Osasune Tana, koji je u 12. minutu nezgodno stao i polomio zglob.

Осасуна - Реал Мадрид 1:3. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 22 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Barselona i Alaves odigraće finale Kupa Španije, krajem maja - šta se može očekivati u borbi za trofej vidjelo se danas u Baskiji.

Katalonci su slavili čak sa 6:0.

Trebalo im je 37. minuta da načnu borbenog rivala - pogodio je Suares, a samo tri minuta kasnije i Nejmar.

Domaćin se, međutim, nije predao, imao dvije velike šanse...

Barsa promašaje kažnjava surovije nego iko - za osam minuta, od 59. do 67, čak četiri puta se tresla mreža Alavesa, koji je doživio prvi poraz na "Mendizorosi", još od 20. novembra prošle godine.

Barselona je neporažena u Primeri već 15 kola, posljednji poraz doživjela je još 2. oktobra u Vigu.

I u ovom meči viđena je teška povreda - nakon duela sa Teom Ernandesom, bek Barselone Aleiš Vidal je slomio zglob desne noge i čeka ga duga pauza.

Алавес - Барселона 0:6. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 22 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U prvom meču 22. runde Betis i Valensija su igrali 0:0

Domaćin je završio četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobjede, a gosti treći.

Atletik Bilbao je nakon preokreta savladao Deportivo - bilo je 2:1.