Barselona osvojila Baskiju, Atletiko nije

Lionel Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.01.2017. 21:57h

Barselona je uradila ono što nije uspjelo Atletiko Madridu - trijumfovala je u Baskiji.

"Blaugrana" je slavila na gostovanju Eibaru (4:0), pa opet ima samo bod manje od Sevilje, a dva od Reala.

Mrežu domaćih je načeo Denis Suares u 31. minutu, a do kraja se u listu strijelaca upisao i trio MSN, i to baš tim redosljedom - Lionel Mesi je bio precizan u 50, Luis Suares u 68, a Nejmar u 91. minutu.

Эйбар - Барселона 0:4. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 19 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Atletiko je propustio priliku da potvrdi četvrto mjesto i istovremeno nastavi borbu za vrh tabele.

"Kolćonerosi" su takođe igrali u Baskiji i remizirali protiv Atletika (2:2), a bod im je donio Antoan Grizman u 80. minutu.

Madriđani su poveli već u 3. minutu preko Kokea, a onda su Baski u finišu prvog i početkom drugog dijela preokrenuli (strijelce Lekue i Oskar de Markos).

All Goals & highlights - Athletic Bilbao 2-2... by mohtv

Kada se činilo da Atletik grabi ka velikom trijumfu Grizman je sa 25 metara opalio po lopti i matirao Iraizoza.

Loša vijest za Atletiko je pobjeda Sosijedada, koji je savladao Seltu (1:0) i izjednačio se na tabeli sa timom Dijega Simeonea.

Jedini pogodak na "Anoeti" dao je Huanmi.

Sevilja je u prvom meču današnjemgprograma savladala Osasunu sa 4:3, a asistent kod prvog gola je bio Stevan Jovetić.

Izvještaj sa te utakmice pročitajte OVDJE.