Prva pobjeda Espanjola u 2017.

Primera, Foto: Footyheadlines.com
Ažurirano: 21.01.2017. 14:54h

Nakon remija sa La Korunjom i poraza od Valensije, Espanjol je upisao prvu pobjedu u 2017. godini, na svom terenu je savladao Granadu sa 3:1, u 19. kolu španske Primere.

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Hosea Antonija Rejesa, a gosti su izjednačili lijepim golom Andreasa Pereire iz slobodnog udarca u 23. minutu.

Domaći tim je, međutim, otišao na poluvrijeme s vođstvom, pošto je Pablo Pijati u 32. minutu poslije jedne akcije savladao golmana Giljerma Očou. Konačan rezultat postavljen je na samom početku drugog poluvremena golom Marka Navara iz daljine.

Oba tima su se borila do kraja, ali nisu stvarali prave šanse, tako da je rezultat ostao nepromijenjen.

Espanjol se popeo na 10. mjesto tabele sa 26 bodova, dok je Granada ostala na pretposljednjem mjestu sa samo 10 bodova.