Alžir nakon penala izbacio „slonove”, Tunis prekinuo bajku Madagaskara

Serej Dije tragičar Obale Slonovače
1447 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Alžira i tuga igrača Obale Slonovače, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.07.2019. 23:12h

Izuzetno uzbudljiv duel u Suecu riješen je poslije velike drame - Alžir je savladao Obalu Slonovače boljim izvođenjem penala, i to nakon što su fudbaleri obje selekcije promašili u posljednjoj seriji.

Alžir je poveo u 20. minutu golom Sofijana Fegulija, a u 48. je mogao i da povisi na 2:0, ali je Bagdad Buneđa iz penala, koji je sam izborio, pogodio prečku.

„Slonovi” su izjednačili preko Džonatana Kođije u 62. minutu, a u 68. je desni bek Mamadu Bagajoko odbranio već viđeni gol Alžira nakon šuta Rijada Mareza.

Do kraja regularnog toka i produžetaka nije bilo golova, a onda je u 3. seriji penala Rais M’Boli odbranio šut Vilfrida Bonija.

„Pustinjske lisice” su u 5. seriji imale meč-loptu, ali je Jusef Belaili pogodio lijevu stativu.

Srećom po njega, i iskusni vezista Obale Slonovače Serej Dije je zatresao praktično isto mjesto i onemogućio „slonove” da ostanu u igri za polufinalni duel sa Nigerijom.

Posljednji polufinalista je Tunis, koji je prekinuo bajku Madagaskara i slavio 3:0.

Ostrvska zemlja, koja je prvi put igrala na Kupu afričkih nacija, u grupi je savladala Nigeriju i Burungi, remizirala sa Gvinejom, a onda u osmini finala na penale izbacila DR Kongo.

I večeras se držala do 52. minuta, kada su "orlovi Kartagine" poveli srećnim golom Feržanija Sasija.

To je uništilo moral Madagaskara, pa su Jusef Msakni u 60. i Naim Sliti u 93. minutu povisili za konačnih 3:0.

Tunis će u polufinalu igrati sa Alžirom.