Atletiko i Čelzi bez golova, odluka u revanšu

13 komentar(a)
Ažurirano: 22.04.2014. 21:12h

Čak 26 puta su šutirali igrači Atletika, 10 puta u okvir gola, ali nijedan šut nije bio ozbiljna opasnost - Čelzi je na kraju uradio zbog čega je došao u Madrid, i sa 0:0 sebi obezbijedio lijepu priliku za revanš, u kojem može do finala Lige šampiona.

To je drugi remi ova dva tima u četiri međusobna meča, u kojima imaju i po pobjedu.

Revanš je 29. aprila u Londonu.

Kraj meča!

90+6. minut: Korner za Čelzi, Kurtoa siguran

90+4. minut: Treća izmjena za Čelzi, Demba Ba mijenja Vilijana

90+3. minut: Arda Turan šut sa distance, ali pored gola

90+2. minut: Pokušao je Kosta glavom, ali lak plijen za Švarcera

Pet minuta sudijske nadoknade

90. minut: Luiz je šutirao preko gola

89. minut: Tores je iz solo akcije izborio slobodan udarac na ivici šesnaesterca i žuti karton Mirande.

86. minut: I treća izmjena u Atletiku, David Vilja mijenja Garsiju

84. minut: Sosa je ušao u šestaesterac, centrirao je, ali je Kosta glavom poslao loptu preko gola

80. minut: Druga izmjena za Atletiko, Hose Sosa je zamijenio Marija Suaresa

79. minut: Faul u napadu Arda Turana iz izgledne šanse za gol

76. minut: Gabi je izveo odličan slobodan udarac, a Švarcer je vrhovima poslao loptu u korner.

75. minut: Zbog međusobnog koškanja, žuti karton dobili su Gabi (Atletiko) i Mikel (Čelzi). Gabiju je to parni karton, pa neće igrati u revanšu.

74. minut: U dobroj prilici bio je Raul Garsija, ali je loše reagovao.

73. minut: Novi peh za Čelzi, zbog povrede van terena mora i Teri, u igru ulazi Širle

69. minut: Korner za Atletiko, izveo ga je sa desne strane Gabi, ali je Švarcer najviši u skoku.

66. minut: Nova opasnost po gol Čelzija, ali je Mikel izbacio loptu

64. minut: Prvi žuti karton, dobio je Lampard zbog oštrog starta na Ardu Turanu. Lampardu je to parni karton, pa neće igrati u revanšu.

63. minut: Gabi je izveo slobodan udarac, ali je Teri otklonio opasnost

62. minut: Slobodan udarac sa desne strane za Atletiko, jer je Lampard igrao rukom.

60. minut: Prva izmjena za Atletiko, Arda Turan je zamijenio Dijega

59. minut: Solo akcija Toresa, ali je na kraju šutirao iskosa sa lijeve strane, pa je to bio lak plijen za Švarcera.

56. minut: Korner sa desne strane, izveo ga je Lampard, ali je Kosta otklonio opasnost.

55. minut: Švarcer je nesigurno reagovao, ali je Dijego nije iskoristio to, već je njegov šut zaustavio golman Čelzija.

53. minut: Korner za Atletiko sa lijeve strane. Centaršut Kokea na prvu stativu, ali je Švarcer siguran.

48. minut: Lampard je šutirao sa 20-metara, ali pravo u Kurtou.

Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u timovima.

Erikson je poslao ekipe u svlačionicu. Prvo poluvrijeme nije donijelo lijep fudbal, utakmica je bila veoma tvrda. Čuvanje gola je prije svega bila taktika Čelzija, dok je Atletiko imao više od igre, bio konkretniji, ali ni domaćin nije imao pravu priliku.

45+3. minut: Čelzi je imao slobodan udarac sa desne strane, ali je izblokirao šut Luiza.

45+1. minut: Dijego je pokušao lijevom nogom sa ivice šesnaesterca, ali je šut bio slab.

45. minut: Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade.

44. minut: Koke je izveo treći korner za Atletiko, ali je Lampard izbacio loptu u aut.

41. minut: Kosta je bio u prilici u šesnaestercu, šutirao je, ali je njegov šut izblokirao Acpilikueta.

38. minut: Korner sa desne strane za Čelzi, izveo ga je Lampard, ali je siguran bio Kurtoa, koji je bio najviši u skoku i uhvatio je loptu.

34. minut: Mario Suares je pokušao sa oko 25 metara, odlično je šutirao, ali je lopta otišla tik pored Švarcerove desne stative. Tom prilikom je Švarcer vrhovima prstiju dotakao loptu, ali sudija Jonas Erikson (niti njegovi asistenti) to nije vidio.

30. minut: Koke je centrirao sa lijeve strane, Raul Garsija je bio najviši u skoku, ali je lopta otišla iznand gola.

28. minut: Čelzi je bio u kontri, ali je Ramires loše šutirao sa ivice šesnaesterca.

27. minut: Atletiko pojačava pritisak, obruč oko Čelzijevog gola se steže.

20. minut: Prvi korner za Čelzi, izveo ga je Lampard, ali je sviran prekrašj za domaćina zbog faula Mikela nad Kurtoom.

19. minut: Koke je izveo drugi korner za Atletiko, lopta je stigla do Felipea Luisa, koji je centrirao, a Kosta je zahvatio loptu glavom, ali loše, pa je lopta otišla daleko pored gola.

17. minut: Čeh je prilikom pada zaradio povrijedio lakat desne ruke, i neće moći da nastavi meč. U igru će veteran Mark Švarcer.

15. minut: Prvi korner na meču, za Atletiko, izveo ga je sa lijeve strane Koke, i to direktno u gol, pa je Čeh morao da interveniše i izbaci loptu u korner. Češki golman se tom prilikom povrijedio prilikom intervencije, jer je pao preko Raula Garsija. Zatražio je ljekarsku pomoć.

10. minut: I dalje bez šuteva na gol, iako Atletiko ima više loptu u nogama

5. minut: Za sada bez ozbiljnijih akcija i šansi oba tima

Utakmica je počela

Evo i sastava timova:

Atletiko Madrid: Kurtoa, Huanfran, Godin, Miranda, Filipe Luiz, Suarez, Gabi, Koke, Raul Garsija, Dijego, Dijego Kosta.

Čelzi: Čeh, Acpilikueta, Kejhil, Teri, Kol, David Luiz, Ramireš, Mikel, Lampard, Vilijan, Tores.

Fudbaleri Atletika i londonskog Čelzija od 20.45 časova na Visente Kalderonu igraju prvu utakmicu polufinala Lige šampiona.

Čelzi je jednom bio šampion Evrope, 2012. godine. Najveći uspjeh Atletika je finale iz 1974. godine.

Čelzi i Atletiko su do sada igrali tri utakmice i imaju po pobjedu i remi. Atletiko je 2012. godine u finalu Super kupa Evrope pobijedio sa 4:1.

Za sjutra je zakazan novi duel u Madridu, između Reala i minhenskog Bajerna, timova koji su zajedno ovo takmičenje osvajali 14 puta.

Revanš mečevi na programu su 29. i 30. aprila u Minhenu i Londonu.