Bajern i na krovu svijeta

Bavarcima je ovo treći put da su osvojili trofej namijenjen najboljem klubu na svijetu, jer su prvaci bili i 1976. i 2001. godine.
2 komentar(a)
Bajern, Foto: Beta AP
Ažurirano: 21.12.2013. 21:56h

Bajern je spojio sve krune - prvak Evrope je u finalu klupskog prvenstva svijeta u Maroku večeras savladao marokansku Ražu Kazablanku 2:0.

Bajern je poveo u 7. minutu golom Brazilca Dantea, a Tijago Alkantara je u 22. postavio konačnih 2:0.

Bajern je osvojio je rekordni peti trofej u 2013. godini. Nakon što je kao prvi njemački klub osvojio Ligu šampiona, Bundes ligu i nacionalni kup, Bajern se u avgustu okitio trofejom evropskog Super kupa, a večeras i titulom svjetskog prvaka.

Radža Kazablanka nikada nije bila svjetski šampion.

Brazilski Atletiko Mineiro osvojio je treće mjesto, pošto je savladao šampiona Azije, kineski Gvangžu, rezultatom 3:2.

U zanimljivoj utakmici čak četiri gola pala su u prvom poluvremenu, a odlučio je pogodak rezerviste Luana u prvom minutu sudijske nadoknade.

Prva zvijezda pobjednika južnoameričkog Kupa Libertadores, Ronaldinjo, postigao je majstorski gol iz slobodnog udarca, ali je u finišu susreta morao van terena zbog direktnog crvenog kartona.

Bajern Minhen - Raja Kazablanka 2:0