Barselona preokrenula, krah Čelsija i Arsenala - Vijesti.me
LIGA ŠAMPIONA - 2. KOLO

Barselona preokrenula, krah Čelsija i Arsenala

Iznenađenje večeri priredio je BATE Borisov, za koga je do 87. minuta igrao Nemanja Nikolić - savladao je Romu 3:2. Het-trik Levandovskog protiv Dinama iz Zagreba

Luis Suares
Luis Suares (Foto: Reuters)

Dinamo Zagreb se ponudio Bajernu u pogrešnom momentu, kada je i samo jedan fudbaler Bavaraca dovoljan za goleadu - Robert Levandovski je nastavio sjajnu seriju i upisao het-trik u pobjedi od 5:0.

Poljak nije uradio ono što mu je pošlo zarukom u srijedu protiv Volfsburga (pet pogodaka za devet minuta), ali može i na ovaj način - tresao je mrežu u 21, 28. i 55. minutu.

Uz njega su se upisali i Daglas Košta i Mario Gece.

Levandovski je tako za samo šest dana uradio nešto nevjerovatno - dao je ukupno 10 golova (pogodio je dva puta i protiv Majnca za vikend).

Čelsi više ne umije da pobjeđuje

Golgeterske mogućnosti mašinerije iz Varšave su tema broj jedan u Evropi, ali u Ligi šampiona je bilo svega - poraz Žozea Murinja u Portu i novo posrtanje Čelsija (2:1), težak šamar Romi od BATE-a u Bjelorusiji (3:2, domaćin je poslije pola sata vodio sa 3:0), ali i drugi neuspjeh Arsenala, ovog puta kod kuće.

"Uporno i uporno smo vježbali prekide, jer smo znali da je tu Porto veoma opasan. Bili smo odlično pripremljeni za to, a onda smo u trenutku kada je meč bio pod našom kontrolom primili gol za 2:1 iz kornera. To je suludo. Da, baš na takav način smo izgubili ovaj meč", rekao je Murinjo, koji je izgubio od kluba kojem je 2004. donio Ligu šampiona.

Žoze Murinjo

Vengerove glavobolje

Poslije Dinama, mjeru "tobdžijama" je uzeo i Olimpijakos - slavio je u Londonu sa 3:2 i donio novu glavobolju Arsenu Vengeru, jer ni plasman u osminu finala (za koji se vjerovalo da je izvjestan) sada ne djeluje tako realno...

Olimpijakos je dva puta vodio, Arsenal se vraćao u igru, ali je nakon što je pogađao (Volkot i Sančes) samo nekoliko minuta kasnije primao golove. Jedan je Grke častio golman David Ospina, koji je za 1:2 unio loptu u sopstveni gol.

U moru kritika engleskih medija upućenih Vengeru istakla se i ona zbog Ospine.

"Nakon toliko godina ima vrhunskog golmana (Petra Čeha) i drži ga na klupi", napisao je BBC.

"Naša koncentracija u odbrani jednostavno nije bila dobra. To je presudilo", istakao je Venger.

Dakle, Arsenal i Čelsi su izgubili i otvorilo se novo pitanje - šta se dešava sa engleskim fudbalom.

Gabrijel Paulista

Jer, četiri kluba sa Ostrva su u prva dva kola od šest utakmica pobijedili samo jednu, i to "plavci" protiv Makabija u prvom kolu.

Priliku da poprave utisak imaju dva mančesterska kluba - Junajted sjutra veče dočekuje Volfsburg, a Siti ide u Menhengladbah.

Garsija nije trener za Ligu šampiona

Romin poraz u Borisovu je vjerovatno najveće iznenađenje Lige šampiona, uz kiks Arsenala u Zagrebu u prvom kolu, pogotovo što je "vučica" u prvom poluvremenu bila razbijena.

Srpski lijevi bek Filip Mladenović je „osjetio” kakav je kikser Vojćeh Šćešnji i dao mu dva gola, a Rimljani su kasno počeli da igraju, iako su imali šansu za 3:3 kada je Alesandro Florenci pogodio prečku.

Naš reprezentativac Nemanja Nikolić je u dresu BATE-a bio na terenu do 87. minuta.

BATE Borisov

"Nedopustivo je da jedna ekipa u Ligi šampiona odigra onako kao što je Roma uradila u prvom poluvremenu. Karakter jednostavno nije postojao", istakao je bivši trener Arigo Saki za italijanske medije.

Ko zna, možda je ovo bio i posljednji meč na klupi Rome za Rudija Garsiju, jer je od početka sezone pod upitnikom.

"Odgovornost je moja, prvo poluvrijeme smo potrošili i gubili sa 3:0. Kasnije je reakcija postojalaa, ali realno ovo nije bila igra za pobjedu", kazao je Garsija.

A da nije trener koji zna kako se pobjeđuje u Ligi šampiona govore brojke - Garsija je vodeći Romu i Lil u ovom takmičenju na ukupno 20 mečeva pobijedio samo tri puta, uz 11 poraza i šest remija!

U istoj grupi, Barselona je gubila čitavu vječnost od Bajera (pogodio je Kirjos Papadopulos u 22. minutu), ali je ispravila sve za šezdesetak sekundi.

Prvo je izjednačio Serđi Roberto u 80, a preokret je donio Luis Suares.

Problem za Barsu može da predstavlja i povreda Andresa Inijeste, koji je zamijenjen u 60. minutu.

Grupa E

Barselona - Bajer Leverkuzen 2:1

Serđi Roberto 80, Suares 82. - Papadopulos 22.

BATE Borisov - Roma 3:2

Stasevič 8, Mladenović 12,31. - Žervinjo 66, Torosidis 82.

Tabela: Barselona 6, Bajer, BATE 3, Roma 1.

Grupa F

Bajern Minhen - Dinamo Zagreb 5:0

Daglas Košta 13, Levandovski 21, 28, 55, Gece 25.

Arsenal - Olimpijakos 2:3

Volkot 35, Sančes 66.  - Pardo 33, Ospina 40. (autogol), Finbogason 67.

Tabela: Bajern 6, Olimpijakos, Dinamo 3, Arsenal 0.

Grupa G

Makabi Tel Aviv - Dinamo Kijev 0:2

Jarmolenko 4, Moraeš 50.

Porto - Čelsi 2:1

Andre 39, Maikon 52. - Vilijan 45.

Tabela: Porto, Dinamo Kijev 4, Čelsi 3, Makabi 0.

Grupa H

Lion - Valensija 0:1

Feguli 42.

Zenit - Gent 2:1

Dzjuba 35, Šatov 67. - Maton 56.

Tabela: Zenit 6, Valensija 3, Lion 1, Gent 1.

82. minut - BATE - Roma 3:2. Torosidis. Nada za Romu.

82. minutBarselona - Bajer 2:1 - Suares!!! Za dva minuta, šampion Evrope je preokrenuo.

80. minut - Barselona - Bajer 1:1. Rezervista Serđi Roberto izjednačio.

67. minut - Arsenal - Olimpijakos. Finbogason. Navjerovatne stvari događaju se u Londonu. Hrabri Olimpijakos ponovo vodi, sjajno se pred golom Arsenala snašao Islanđanin Finbogason, sa peterca je proslijedio loptu u mrežu. Finbogason je tek drugi Islanđanin koji je postigao gol u Ligi šampiona - sedam pogodaka dao je Eidur Gudjonsen, bivši napadač Barselone i Čelsija.

67. minut - Zenit - Gent 2:1. Šatov.

66. minut - BATE - Roma 3:1. Žervinjo smanjio.

66. minut - Arsenal - Olimpijakos 2:2. Sančes glavom, na centaršut Volkota.

Barselona, bez Mesija, ne može da probije odbranu Bajera. Ograničene su mogućnosti Luisa Enrikea. Ušao je Munir da pokuša da uradi nešto više.

56. minut - Zenit - Genk 1:1.

55. minut - Bajern - Dinamo 5:0. Ko bi drugi - Levandovski!!!! Deset golova na posljednje tri utakmice.!!!!!!

52. minut - Porto - Čelsi 2:1. Maikon, glavom poslije prekida. Murinjo pognute glave kraj klupe. Da li je Murinjov posao u opasnosti - kada je prvi put odlazio iz Čelsija, bilo je to nakon utakmice u Ligi šampiona, tada protiv Rozenborga. Nema Čelsi ni sreće. Dva minuta nakon primljenog gola, Dijego Košta je pogodio prečku.

50. minut - Makabi - Dinamo Kijev 0:2. Moraeš.

45. minut - Porto - Čelsi 1:1. Vilijan je iz slobodnog udarca savladao Kasiljasa, koji je večeras postao rekorder po broju nastupa u Ligi šampiona - njegova 152. utakmica. Vilijan je u dobrom golgeterskom ritmu - tri gola na posljednje tri utakmice, a prethodno se nije upisao 21 put zaredom.

42. minut - Lion - Valensija 0:1. Feguli.

40. minut - Arsenal - Olimpijakos 1:2. Nevjerovatan gol. Korner, golman Ospina je bio na lopti, koja mu je ispala iz ruku i prešla gol-liniju.

David Ospina

39. minut - Porto - Čelsi 1:0. Agonija Čelsija se nastavlja i na evropskoj sceni.

35. minut - Arsenal - Olimpijakos 1:1. Volkot je u formi - 16. gol na posljednjih 20 utakmica u svim takmičenjima, kada je bio u startnoj postavi.

Andre Andre
Andre Andre

35. minut - Zenit - Gent 1:0. Dzjuba, veliki posao završio je razigrani Hulk.

33. minutArsenal - Olimpijakos 0:1. Pardo strijelac udarcem sa ivice šesnaesterca. Lopta je zakačila nekog od igrača Arsenala.

31. minut - BATE - Roma 3:0. nevjerovatan rezultat u Bjelorusiji. Opet Mladenović.

28. minut - Bajern - Dinamo 4:0. Ima li kraja - opet Levandovski. Deveti pogodak za sedam dana i tri utakmice.

25. minut - Bajern - Dinamo 3:0. Gece na asistenciju mladog Komana.

22. minut - Barselona - Bajer 0:1. Papadopulos strijelac. U posljednje dvije sezone Barselona je dobila samo dvije od šest utakmica Lige šampiona koje je igrala bez Mesija u startnoj postavi.

Bajern Minhen

21. minut - Bajern - Dinamo 2:0. Još jedan potpis Roberta Levandovskog - osmi gol na posljednja tri meča.

13. minut - Bajern - Dinamo 1:0. Strijelac nije Levandovski. Pogodio je Daglas Košta.

12. minut - BATE - Roma 2:0. Kakav kiks Šćešnog, Mladenović strijelac. Pod ogromnim pritiskom sada je Rudi Garsija, trener Rome. Mediji su najavili njegovu smjenu, ako izgubi u Bjelorusiji. Navodno, spreman je Anćeloti.

8. minut - BATE - Roma 1:0. Šok za Romu. Staševič je iskoristio slabu reakciju odbrane Rimljana. BATE vodi.

4. minut - Makabi - Dinamo Kijev 0:1. Prvi gol, i to u Tel Avivu. Vodi Dinamo Kijev, strijelac Jarmolenko. Derlis Gonzales napravio je najveći posao, sve odradio lijepo, a Jarmoleno savladao Rajkovića.

Derbi susret je u Portu, gdje dolazi Murinjov Čelsi, opterećen lošim rezultatima u Premijer ligi. Emotivna noć za "Specijalnog", koji prvi put igra protiv kluba sa kojim je osvojio Ligu šampiona 2004. godine. Iker Kasiljas postao je rekorder po broju nastupa u Ligi šampiona - 152. put je na terenu u elitnom takmičenju.