BATE šokirao Arsenal, Sevilja majstor za Ligu Evrope

Sezonu nakon što je dao 10 golova bjeloruskom šampionu, Arsenal izgubio u Borisovu 1:0
1907 pregleda 0 komentar(a)
Stanislav Dragun daje gol protiv Arsenala, Foto: VASILY FEDOSENKO
Ažurirano: 14.02.2019. 21:11h

U posljednjoj sezoni na klupi Arsenala, Arsen Venger je nakon 19 uzastopnih učešća u Ligi šampiona morao da se zadovolji nastupom u Ligi Evrope.

Jedan od rivala „tobdžija” na putu ka polufinalu je bio BATE Borisov, kojem su Profesorovi puleni dali 10 golova u dvomeču u grupi.

Legendarni Francuz, kojeg su navijači označavali glavnim krivcem dugogodišnjeg tavorenja, otišao je prošlog ljeta, a stigao je Unai Emeri.

I ne da nije unaprijedio tim, već je doživio debakl baš protiv Bjelorusa, koji su savladali Arsenal 1:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Jedini gol je postigao Stanislav Dragun u 45. minutu, a nekadašnji krilni napadač Crvene zvezde Nemanja Milić je pogodio stativu.

Engleski velikan je zatresao mrežu, ali je pogodak Aleksandra Lakazeta opravdano poništen zbog ofsajda.

Lakazet je i isključen u 85. minutu, jer je laktom udario još jednog Srbina u domaćem timu, Aleksandra Filipovića.

Veliki korak ka osmini finala je napravio rekorder Lige Evrope, petostruki osvajač Sevilja, koja je u Rimu porazila Lacio. Jedini gol na utakmici je dao Visam bin Jeder u 22. minutu.

I drugi tim iz Sevilje ima dobar rezultat pred revanš na svom terenu. Betis je dva puta imao dva gola minusa na gostovanju Renu, ali je pogotkom meksičkog čuda od djeteta, Dijega Lainesa u 90. minutu, stigao do remija (3:3).

Inter je nakon drame sa Maurom Ikardijem stigao do pobjede koja mu je bila neophodna, jer je golom Lautara Martinesa iz penala u 39. minutu savladao Rapid u Beču 1:0.

BATE - Arsenal 1:0 (Dragun 45)

Galatasaraj - Benfika 1:2 (Lujindama 54 - Salvio 27. penal, Seferović 64)

Krasnodar - Bajer 0:0

Lacio - Sevilja 0:1 (Ben Jeder 22)

Olimpijakos - Dinamo Kijev 2:2 (Hasan 9, Dijas 40 - Bujalskij 28, Verbič 90)

Rapid Beč - Inter 0:1 (Martines 39. penal)

Ren - Betis 3:3 (Unu 2, Garsija 10. autogol, Ben Arfa 45+3. penal - Lo Selso 32, Sidnej 62, Laines 90)

Slavija Prag - Genk 0:0