Real pobijedio Eibar 2:1
1063 pregleda 0 komentar(a)
Karim Benzema, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.04.2019. 18:35h

Zinedin Zidan je dobio još jednu potvrdu da je Realu potrebna obnova, iako je njegov tim slavio protiv Eibara 2:1, nakon preokreta i zahvaljujući Karimu Benzemi.

Gosti su poveli golom Marka Kardone u 39. minutu, nakon lijepe akcije i asistencije Eskalantea.

Benzema je izjednačio u 59. minutu, a devet minuta prije kraja donio pobjedu Realu. Oba gola postigao je efektnim udarcima glavom.

Benzema je mogao i do het-trika, ali je golman Eibara Dmitrović dva puta zaustavio njegove šuteve, da bi u posljednjim trenucima meča francuski napadač pogodio stativu.

Navijači, međutim, nisu zadovoljni, a na njihovoj meti posebno je Garet Bejl, koji je već u trećem minutu meča dobio žestoke zvižduke, a kasnije je izviždan skoro svaki put kada je imao loptu u nogama.

Zidan ga je izvukao sa terena u 77. minutu, zamijenio ga je Toni Kros, koji je upisao asistenciju kod pobjedonosnog gola.

U prvom meču 31. runde, Espanjol je kao gost pobijedio Đironu 2:1.

Real Madrid - Eibar 2:1