Borusija u produžecima srušila Hofenhajm

Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.04.2015. 21:17h

Dva favorita su završila posao u četvrtfinalu Kupa Njemačke.

Volfsburg je golom Kristijana Rodrigesa iz penala eliminisao Frajburg, a još teže je bilo Borusiji iz Dortmunda, koja je poslije 120 minuta borbe bila bolja od Hofenhajma (3:2).

Počelo je dobro za domaćina na "Signal Iduna parku", jer je Neven Subotić već u 19. minutu donio prednost. Ali, Hofenhajm je za samo desetak minuta preko Kevina Folanda i Roberta Firmina preokrenuo...

Pjer-Emerik Obamejang je u 57. obezbijedio produžetke u kojima je došlo do izražaja iskustvo Sebastijana Kela.

Veteran "milionera" je ušao u igru u 63. a onda u 108. odlučio pobjednika i odveo svoj tim među četiri najbolja.

Sjutra se igra derbi između Bajera i Bajerna, kao i meč Arminije i Borusije iz Menhengladbaha.