Četvrt vijeka od Totijevog debija u dresu Rome

Toti je ušao sa klupe u 87. minutu na utakmici protiv Breše 28. marta 1993. godine. Šansu da debituje pružio mu je legendarni jugoslovenski trener Vujadin Boškov.
1 komentar(a)
Franćesko Toti, Foto: Beta
Ažurirano: 28.03.2018. 18:50h

Na današnji dan prije tačno 25 godina legendarni italijanski fudbaler Franćesko Toti debitovao je za Romu.

Bila je to prva utakmica budućeg kapitena Rome od ukupno 618 koliko je ih odigrao u Seriji A.

Roma je golovima Kaniđe i Mihajlovića slavila 2:0 na gostovanju Breši, koju je vodio sadašnji selektor Turske Mirčea Lučesku.

Toti je za Romu odigrao 785 utakmica u svim takmičenjima, postigao je 307 golova i upisao 127 asistencija.

"Toti ima sposobnost, uticaj i kredibilitet koji je toliko jak da Roma to svakako mora da iskoristi", rekao je sportski direktor Rimljana Moćni za Foks sport.

Toti je prošle godine završio igračku karijeru. Iako je dio Monćijevog tima, nikada u potpunosti nije pojašnjeno koja je uloga Totija u klubu.

"Bilo bi apsurdno da imamo superheroja u našoj sredini, a da ne koristimo njegove moći. A, Toti jeste superheroj", naveo je Monći.