12 komentar(a)
Srbija - Čile Sergej Milinković-Savić, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.06.2018. 20:08h

Prva provjera Srbije pred Mundijal nije prošla obećavajuće.

Čile, koji neće igrati na SP, savladao je "orlove" u austrijskom Gracu sa 1:0 golom Maripana u 88. minutu.

Kombinovani sastav "la rohe" je pokazao više, imao je nekoliko nestvarnih promašaja, a i Vladimir Stojković je skinuo tri zicera.

"Dali smo šansu mlađim da vidimo mogu li da odgovore – bilo je dobrih i slabijih. Normalno je da boli poraz, ali smo rekli da rezultat nije prioritet. Dobili smo jeftin gol, ali šta je tu je, moglo je biti drugačije", rekao je selektor Mladen Krstajić.

"Možda je poraz bolan, ali pokazuje u kojoj smo fazi trenutno". Kad počnu tri-četiri klinca normalno je da odigravaju pogrešne pasove , to je normalno u fudbalu i sportu. Ne mogu ništa da im zamjerim. Treba da nastave da rade, sgurno dolazi bolje vreme za njih".

Сербия - Чили. Обзор товарищеского матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Srbija će posljednji pripremni meč pred odlazak u Rusiju odigrati sa Bolivijom 9. juna.

Izabranici Mladena Krstajića su na Mundijalu u grupi E sa Brazilom, Švajcarskom i Kostarikom, koja je prvi rival (17. juna).

Za Mundijal se sprema i Maroko, koji je u Ženevi trijumfovao protiv Slovačke rezultatom 2:1.

Марокко - Словакия. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Slovaci su poveli preko Greguša u 59. minutu, a preokret su donijeli El Kabi i Belhanda.