Emeghara na "asistenciju" Guarina donio bod Livornu

Milanskom klubu malo bilo i vođstvo od 2:0, jer je greškama u nastavku vratio protivnika u utakmicu
83 pregleda 1 komentar(a)
Livorno, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.03.2014. 21:40h

Inter je na poluvremenu vodio sa 2:0 u Livornu, sve je mirisalo na rutinsko odrađivanje posla i osvajanje tri boda, ali loše izmjene Valtera Mazarija i srce domaćina su presudili - u Toskani je meč završen bez pobjednika (2:2).

"Crno-plavi" su golovima Ernaneša i Rodriga Palasija u finišu prvog dijela došli do sigurne prednosti, ipak u nastavku se promijenilo sve - Livorno je smanjio sjajnim golom nakon šeme iz kornera Paulinja, a onda u finišu dočekao još jednu početničku grešku protivnika.

Krivac je bio Fredi Guarin (ušao umjesto Ernaneša) koji je s polovine protivnika vratio loptu Valteru Samuelu, ali je to uradio toliko loše da je napadač Livorna Inosent Emeghara, iako je bio makar pet metara iza Argentinca, prvi stigao do nje.

Izašao je ispred Samira Handanovića i postavio konačan rezultat...

Inter je ovim remijem po ko zna koji put propustio šansu da se približi četvrtoplasiranoj Fiorentini, dok je Livorno i dalje u zoni ispadanja, ali sada s bodom manje od Bolonje koja je iznad crte.

Udineze je savladao Kataniju golom Antonija di Natalea i približio je Seriji B - Sicilijanci sedam kola prije kraja imaju šest bodova minusa u odnosu na Bolonju...

Livorno - Inter 2:2 (Paulinjo 54, Emeghara 85 - Ernaneš 37, Palasio 45+1)

Udineze - Katanija 1:0 (Di Natale 68)