Enfild se klanja Salahu, Čelsi bez napadača torpedovao Stouk, remi na "Old trafordu"

Salah Klop, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.12.2017. 19:39h

Mohamed Salah je fudbalski bog Liverpula - Egipćanin je ponovo oduševio navijače, englesku i evropsku javnost.

Postigao je oba gola u pobjedi svog tima nad Lesterom, stigao do brojke od 16 pogodaka u Premijer ligi, a ukupno 23 ove sezone.

Nakon što je Vardi doveo goste u vođstvo u trećem minutu, Salah je sa dva gola u drugom poluvremenu preokrenuo, pa su "redsi" produžili seriju na 12 mečeva bez poraza u prvenstvu.

Čelsi je deklasirao Stouk 5:0 na "Stamford bridžu", a tri gola izabranici Antonija Kontea postigli su za 23 minuta.

U timu nije bilo Azara, nije se upisao ni Morata, već Ridiger, Drinkvoter i Zapakosta.

Mančester junajted remizirao je na "Old trafordu" sa Sautemptonom (0:0). Najbolju šansu na utakmici imao je napadač gostiju Šejn Long u 50. minutu, ali je njegov udarac odbranio David de Hea.

Nakon ovog remija, Mančester junajted je drugo mjesto na tabeli prepustio Čelsiju, koji ima bod više.

Meč je obilježila povreda napadača domaćih, Romela Lukakua, koji je nakon vazdušnog duela sa jednim protivničkim igračem, iznijet sa terena.

Bornmout - Everton 2:1