Južna Amerika ovo ne pamti: Pogledajte golove Gabrijela Barbose

Igrači Flamenga su dugo srljali, dugo bili i bez prave šanse, činilo se da ih je "pojela" nervoza i pritisak finala. Sve do finiša...
8207 pregleda 0 komentar(a)
Heroj: Gabrijel Barbosa, Foto: PILAR OLIVARES
Ažurirano: 24.11.2019. 00:10h

Brazilski Flamengo je u jednom od najdramatičnijih finala Kopa Libertadores pobijedio argentinsku River Platu i osvojio drugu titulu prvaka Južne Amerike.

Dramatično finale u Limi dugo je bilo "jednosmjerna ulica" - River je vodio od 14. minuta i sve do finiša meča, činilo se tako, kontrolisali stvari.

Gol za tim Marsela Galjarda postigao je Kolumbijac Rafael Bore u 14. minutu.

Igrači Flamenga su dugo srljali, dugo bili i bez prave šanse, činilo se da ih je "pojela" nervoza i pritisak finala, ali su se napokon odblokirali u finišu.

Minut prije kraja, napadač Gabrijel Barbosa, popularni Gabi-gol, koji je i dalje ugovorom vezan za Inter, izjednačio je na 1:1.

Činilo se tada će finale na peruanskom "Monumentalu" otići u produžetke, ali onda je, niotkuda, još jednom iznikao Gabi-gol i pogodio mrežu koji je razgalio navijače Flamenga.

Ostalo je istorija - popularni "Fla" slavi veliku titulu...