Mbape spriječio poraz Francuza, odbrane Ljorisa za sva vremena

67 pregleda 0 komentar(a)
Kilijan Mbape, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.10.2018. 21:24h

U trećem meču nakon osvajanja titule prvaka svijeta, Francuska je bila na pragu prvog poraza.

Island je vodio 2:0 u Genganu i imao nestvarnu šansu da povede 3:0, ali je Kilijan Mbape donio remi „trikolorima“ (2:2).

Birkir Bjarnason je u 30. minutu pogodio za 1:0, a na 2:0 je u 58. povisio Kari Arnason.

Između ta dva gola, Igo Ljoris je imao nekoliko odbrana koje konkurišu za najbolje svih vremena, jer je za dvije sekunde zaustavio čak četiri šuta Islanđana?!

U finišu je na scenu stupio Mbape - nakon njegovog šuta i odbrane golmana, lopta je u 85. minutu pogodila Holmara Ejlofsona i završila u mreži, da bi pet minuta kasnije mladi napadač PSŽ-a iskoristio penal za konačnih 2:2.

Španija je nastavila sa sjajnim rezultatima nakon dolaska Luisa Enrikea. Nakon 2:1 na "Vembliju" protiv Engleske i čak 6:0 u duelu sa Hrvatskom, "crvena furija" je večeras osvojila Vels (4:1).

Dva puta je pogodio Pako Alkaser i nastavio nestvarni niz, jer je za 240 minuta za Borusiju Dortmund i Španiju dao devet golova!

Za goste su pogodili i Serhio Ramos i Mark Bartra, a za utješni pogodak "zmajeva" se pobrinuo Sem Vouks u 89. minutu.