Milan stvarao šanse, Juve ih koristio i pobjegao na + 11

7 komentar(a)
Ažurirano: 02.03.2014. 22:12h

Milan je stvarao šanse, imao nekoliko zicera, ali su neprecizni bili Kaka, Poli, Pacini... Kazna je bila surova - Juventus je u 44. minutu, u jeku najveće inicijative "rosonera", poveo golom Fernada Ljorentea.

Tim Klarensa Sedorfa je napadao i u nastavku, ali je Karlos Teves sa 20-ak metara odapeo i poslao loptu od prečke u gol Kristijana Abijatija.

Ovom pobjedom, Juve je iskoristio remi Rome sa Interom i pobjegao najbližem pratiocu 11 bodova. Prvenstvo je riješeno, iako "vučica" ima meč manje...

Napoli se okliznuo i u Toskani - tim Rafaela Benitesa je osvojio bod bod (1:1) u gostima protiv Livorna.

Dris Mertens je iz penala u 32. minutu doveo u vođstvo Napolitance, ali je sedam minuta kasnije je postavljen konačan rezultat - Ibrahim M'Baje je pogodio stativu, a lopta se od leđa Pepea Rejne odbila u mrežu.

Sampdorija se vratila u u grad gdje je pružila izuzetan otpor Juventusu, ali je ovog puta ona pobijedila - tim Siniše Mihajlovića je savladao Torino sa 2:0.

Sampu su pobjedu za novi bijeg od opasne zone donijeli Stefano Okaka Čuka i Manolo Gabjadini.

Kaljari je ubjedljivo savladao Udineze (3:0), a Parma je pobjedom u Sasuolu gurnula domaćina ka Seriji B.

Milan - Juventus 0:2