„Milioneri” na krilima bekova pritiskaju Bajern

Oba gola na gostovanju Volfzburgu postigli ofanzivni bekovi, Rafael Gereiro i Ašraf Akimi. Bajer Leverkuzen u derbiju kola slavio 3:1 u Menhengladbahu
798 pregleda 0 komentar(a)
Rafael Gereiro slavi prvi gol protiv Volfzburga, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.05.2020. 17:31h

Bitka za titulu u Bundesligi nije riješena, daleko od toga.

Borusija Dortmund je upisala šestu uzastopnu pobjedu, ovog puta na gostovanju Volfzburgu.

Oba gola su postigli ofanzivni bekovi, Rafael Gereiro i Ašraf Akimi.

Gosti su poveli u 32. minutu - nakon dobre akcije cijelog tima, Torgan Azar je ubacio loptu, Erling Haland ju je promašio, ali je Gereiro bio priseban i zatresao mrežu.

Portugalcu je to bio treći gol nakon pauze zbog koronavirusa, jer je dva puta zatresao mrežu i Šalkea prošle subote.

Sve je riješeno u 78. minutu, kada je Džejdon Sančo upisao čak 16. asistenciju ove sezone u Bundesligi, a Marokanac rutinski pogodio.

Ovo je bila 10. uzastopna utakmica u kojoj tim iz Dortmunda nije izgubio od „vukova” - devet puta je slavio, jednom remizirao, a nije primio gol od 2016. godine!

„Milioneri” su prišli na bod Bajernu, koji od 18.30 dočekuje Ajntraht.

Veoma važan trijumf u borbi za Ligu šampiona je upisao Bajer Leverkuzen, koji je savladao Borusiju u Menhengladbahu (3:1).

Dva gola je dao 20-godišnji kapiten Kai Haverc, a trijumf potvrdio najiskusniji član prve postave, 31-godišnji Sven Bender, pogotkom u 81. minutu.

Za domaće je pogodio Markus Tiram, koji je u 52. minutu izjednačio na 1:1.

„Verkself” je ovom pobjedom preuzeo „žrijepcima” 3. mjesto na tabeli, ali bi mogao da ga preskoči Lajpcig, koji sjutra dočekuje Majnc.