Pobjeda na debiju Sedorfa, Napoli stopiran u nadoknadi

2 komentar(a)
Ažurirano: 19.01.2014. 22:09h

Kvalitet Milanove igre protiv Verone se nije bitno razlikovao u odnosu na prethodne u sezoni, ali je takozvana šok terapija promjenom trenera napravila razliku - Klarens Sedorf je u prvom meču na klupi "rosonera" upisao tri boda nakon što je na "San Siru" savladana Verona (1:0).

Jedini gol je viđen u 82. minutu, a postigao ga je Mario Baloteli iz penala pošto je desni bek gostiju Alehandro Gonsales napravio veliku glupost, jer je sasvim bespotrebno srušio Kaku u samom uglu šesnaesterca kada je akcija domaćina bila praktično bezopasna.

Kako god, Super Mario je iskoristio poklon protivnika i Milan je smanjio zaostatak u odnosu na Inter i Veronu (koji dijele 5. mjesto) na sedam bodova...

"Čeka nas puno posla, ali početak je dobar. Mi smo prava grupa, zajedno ćemo prolaziti kroz dobre i loše stvari i moramo da budemo spremni na sve", bio je komentar Sedorfa.

Prije detalja koji je odlučio pobjednika i Milan i Verona su imali momente dominacije - Sedorfovom timu je pripalo prvo, a rivalu drugo poluvrijeme.

Holanđanin je, inače, promijenio formaciju ekipe, izašao je protiv Verone sa tri polušpica (Kaka, Robinjo i Keisuke Honda), što je i Baloteli pohvalio:

"Odgovara mi da budem jedini napadač i da imam slobodu kretanja. Gol i pobjedu posvećujem porodici i Klarensu kojem želim puno sreće", rekao je Baloteli.

Napoli je izgubio dva boda u Bolonji, iako je imao u džepu trijumf sve do sudijske nadoknade.

Ali, sastav Rafaela Benitesa je posustao kada je to malo očekivao, u trenucima kada je imao igrača više - strijelac gola za konačnih 2:2 je bio Rolando Bjanki u 91. minutu.

Napolitanci su prethodno gubili (takođe strijelac Bjanki), a potom i preokrenuli pogotkom Gonsala Iguaina iz penala i Hosea Kaljehona.

"Azuri" su ovim remijem izgubili korak za drugoplasiranom Romom koja sada ima pet bodova više...

"Trebalo je da postignemo treći gol, a onda smo dozvolili protivniku dva kornera u kratkom periodu i primili pogodak. Bili smo bolji u drugom poluvremenu i može se reći da smo izgubili dva boda", istakao je Benites.

Kiks Napolija je iskoristila Fiorentina koja je lagano izašla na kraj sa Katanijom sa Siciliji (3:0), i to uz dva pogotka Alesandra Matrija, napadača koji je stigao prije tri dana iz Milana.

Matri, koji je u prvom dijelu sezone samo jednom bio strijelac za "rosonere", asistirao je kod gola Matijasa Fernandesa za 1:0.

Dao dva gola i asistirao na debiju: Alesandro Matri

"Srećan sam zbog Matrijevog debija, koji je bio sjajan. Zašto smo baš njega doveli? Birali smo ga zato što nam fale Mario Gomes i Đuzepe Rosi, ali i zato što je kompletan igrač i u budućnosti može da bude na terenu zajedno sa jednim od njih dvojice kada budu zdravi", kazao je trener "viole" Vinćenco Montela.

Stefan Savić je odigrao 90 minuta na "Masiminu", dok je Marko Bakić bio na klupi.

Inter je opet razočarao, ovog puta u Đenovi. Milanski tim je kažnjen nakon pet velikih promašaja (po dva Žonatana i Rodriga Palasija, te Dijega Milita), i to iz kornera u 83. minutu - Samira Handanovića je savladao Luka Antoneli.

Lacio je dva puta gubio u Udinama, ali je postigao čak tri gola s igračem manje i pobijedio sa 3:2.

Lacijali za preokret najviše mogu da zahvale golmanu "zebri" Željku Brkiću, koji je prvo skrivio naivno penal, a onda i pogodio svog igrača za 2:2.

I kada je već vratio protivnika u meč srpski golman nije mogao da spriječi majstorski gol Ernaneša u 90. minutu.

Udineze - Lacio 2:3 (Di Natale 8 (penal), Badu 68 - Kandreva 63 (penal), Lazari 82 (autogol), Ernaneš 90)

Atalanta - Kaljari 1:0 (Bonaventura 68)

Bolonja - Napoli 2:2 (Bjanki 37,90+1 - Iguain 62 (penal), Kaljehon 80)

Katanija - Fiorentina 0:3 (Fernandes 25, Matri 28, 41

Kjevo - Parma 1:2 (Paloski 15 - Kasano 27, Lukareli 90+3)

Đenova - Inter 1:0 (Antoneli 83)

Sasuolo - Torino 0:2 (Imobile 25, Brigi 49)

Milan - Verona 1:0 (Baloteli 82. (penal))