Rasplet, drugi dio: Krah lidera Bundes lige, Partizan se oprostio sa stilom

Borusija Menhengledbah poražena od Bašakšehira i ispala iz Evrope
4964 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Menhengladbah - Bašakšehir, Foto: AP
Ažurirano: 12.12.2019. 23:06h

Fudbaleri Partizana na lijep način oprostili su se od Evrope, ubjedljivom pobjedom nad Astanom 4:1, u posljednjem kolu grupe L.

Dva gola postigao je Umar Sadik, po jedan Sejduba Suma i Takuma Asano.

U duelu dva tima koja su ranije obezbijedila prolaz, Mančester junajted je deklasirao Alkmar 4:0.

Dva gola postigao je 18-godišnji Mejson Grinvud.

U grupi G su uoči posljednjih 90 minuta sve četiri ekipe imale šansu za 1/16 finala - na kraju su prošlo Porto i Rendžers.

Porto je sa 3:2 pobijedio Fejnord, kome je bio potreban trijumf na Dragau, ali i poraz Jang Bojsa u Glazgovu.

Švajcarcima je, s druge strane, evropsko proljeće donosila samo pobjeda nad Rendžersima, a meč je završen 1:1.

Tim Stivena Džerarda je vodio golom Morelosa sve do 89. minuta, kada su gosti izjednačili autogolom Barišića. Još pet minuta imali su Jang Bojsi za preokret, ali se domaćin odbranio...

Prava drama viđena je u grupi J - lider Bundes lige se oprostio od Evrope.

Borusija Menhengladbah je vodila protiv Bašakšehira od 33. minuta golom Tirama, da bi gosti iz Istanbula napravili preokret i slavili 2:1, pogocima Kahvečija i Ćrivelija, za prolaz u 1/16 finala.

Romi je bio dovoljan bod protiv Volfsbergera da osvoji drugo mjesto.

U grupi H, Espanjolu se pridružio Ludogorec remijem sa Ferencvarošem kod kuće 1:1.

U grupi I je sve bilo jasno - Genk i Volfsburg su ranije obezbijedili prolaz.

Braga i Vulverhempton su uoči posljednjih 90 minuta imali siguran plasman, a portugalski tim ide kao prvi u grupi, pobjedom nad Slovanom u gostima 2:1.

Volvsi su ubjedljivo pobijedili Bešiktaš 4:0, u meču koji je obilježio Diogo Žota. Ušao je u igru u 56. minutu, a 14 minuta kasnije već imao het-trik.