Real bolji od Elćea

2 komentar(a)
Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2015. 22:18h

Lider Primere madridski Real nije dozvolio iznenađenje na gostovanju Elćeu (2:0), pa je na najbolji način iskoristio kiks Barselone u ovom kolu da pobjegne na četiri boda prednosti najbližem pratiocu.

"Merengese" su do pobjede nad odličnim Elćeom predvodili Francuz Karim Benzema koji je mrežu domaćina pogodio u 56. minutu i Kristijano Ronaldo na asistenciju sjajnog Iska, ovacijama ispraćenog sa terena u finišu utakmice.

Elće je porazom od Reala prekinuo mini seriju od dvije uzastopne pobjede u Primeri.

Sosijedad i Sevilja su odigrali dramatičan meč na otvaranju nedjeljnog programa u Primeri, na kraju su se radovali Baskijci (4:3).

Domaći sastav je poveo preko Imanola Agirečea već u 16. minutu, a odgovor Sevilje stigao je u samom finišu prvog poluvremena.

Izjednačujći pogodak djelo je Timotea Kolodžejčaka u 43. minutu. U nastavku je viđeno još pet golova.

Do nove prednosti, Sosijedada je u došao u 48. minutu, a strijelac je bio Ćabi Prieto, a izjednačio je Karlos Baka.

Ohrabreni novim izjednačenjem gosti iz Andaluzije su poveli preko Kevina Gameira iz penala. Vođstvo je, međutim, trajalo svega nekoliko minuta.

Prvo je Alehandro Aribas pogodio sopstvenu mrežu, da bi u u posljednjim minutu reagularnog dijela tri boda Sosijedadu donio Prieto.

Rezultati:

Sosijedad - Sevilja 4:3 (Agireće 16, Prieto 48, 90, Aribas 82. autogol – Kolodžejčak 43, Baka 67, Gameiro 78. penal)

Atletik Bilbao - Rajo Valjekano 1:0 (Aduric 86)

Viljareal - Eibar 1:0 (Vijeto 71)

Elće - Real Madrid 0:2 (Benzema 56, Kristijano Ronaldo 69)