Sevilja srušila Barselonu, prva pobjeda Malage

59 pregleda 0 komentar(a)
Visente Ibora, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.10.2015. 22:08h

Dani bez Lionela Mesija se polako pretvaraju u košmar za Barselonu.

Nakon jedva izborene pobjede nad Bajer Leverkuzenom, aktuelni šampion Evrope i Španije je istovjetnim rezultatom (2:1) izgubio na gostovanju Sevilji.

Osvajač Lige Evrope je stekao velikih 2:0 u razmaku od samo šest minuta - u 52. je pogodio Mihael Kron-Deli, a u 58. Visente Ibora.

Sevilla 1-0 Barcelona # Krohn-Dehli HD by windows_10

Katalonci su do kraja napadali, ali je sve što su uspjeli da urade bilo da smanje iz penala preko Nejmara u 74. minutu. Prethodno je Benoa Tremulina igrao rukom nakon šuta Sandra Ramiresa, mada se čini da je sudija bio prestog.

Ramires je mogao da donese i bod svom timu, ali je u 79. minutu pogodio stativu nakon fenomenalnog pasa Luisa Suaresa.

To je bio četvrti put da igrači Luisa Enrikea pogađaju okvir gola na "Sančes Pishuanu", a prva tri su bila u razmaku od pet sekundi - Nejmar je u 23. minutu zatresao stativu iz slobodnog udarca, lopta se od leđa golmana Serhija Rika odbila do istog mjesta i "plesala" po liniji, da bi Suares "zaljuljao" suprotnu stranu gola...

Sevilja je tako prvi put od 3. marta 2007. savladala Barselonu u Primeri, kada je u Andaluziji takođe bilo 2:1.

Posljednji trijumf nad Kataloncima "rohiblankosi" su proslavili 14. avgusta 2010. u prvom meču Superkupa Španije (3:1), ali su u revanšu izgubili 4:0.