TABELA: Liverpul 13, Napoli 12, Salcburg 7, Genk 1.

Borusija Dortmund - Slavija Prag 2:1 (1:1)

TABELA: Barselona 14, Borusija 10, Inter 7, Slavija 2.

GRUPA G

Benfika - Zenit 3:0 (0:0)

Servi 47, Pici (penal) 58, Azmun (autogol) 80.

Lion - Lajpcig 2:2 (0:2)Auar 50, Depaj 82 - Forsberg (penal) 9, Verner (penal) 33.

TABELA: Lajpcig 11, Lion 8, Benfika, Zenit 7.

GRUPA H

Ajaks - Valensija 0:1 (0:1)

Rodrigo 24.

Čelsi - Lil 2:1 (2:0)

Ejbraham 19, Acpilikueta 35 - Remi 78.

TABELA: Valensija, Čelsi 11, Ajaks 10, Lil 1.

Barselona je uradila ono što su priželjkivali navijači Borusije iz Dortmunda.
Izašla je na teren "Meace" da pobijedi Inter i uspjela - golovima mladih Peresa i Fatija je slavila 2:1 (jedini strijelac za Inter bio je Lukaku).
"Milioneri" su, s druge strane, uz mnogo problema savladali Slaviju 2:1.
Barsa je prva u grupi, Borusija u nokaut fazu ide s druge pozicije, a Inter evropsku priču nastavlja u Ligi Evrope.
I Ajaks, prošlogodišnji polufinalista Lige šampiona, ide u Ligu Evrope nakon poraza od Valensije u Amsterdamu.
Presudio je pogodak Rodriga, pa su se među 16 najboljih plasirali "slijepi miševi" i Čelsi, koji je opravdao ulogu favorita protiv Lila (2:1, strijelci Ejbraham i Acpilikueta).Lajpcig je u grupi G osvojio bod u Lionu (2:2) koji mu je dovoljan za prvo mjesto, a taj rezultat znači i da će Francuzi u osminu finala.
Tako je izvisio Zenit, koji je porazom od Benfike (3:0) ostao i bez plasmana u Ligu Evrope.
Završeno je svih šest utakmica.
Ponovo vodi Barselona u Milanu - Fati je samo što je ušao pokazao kakav je talenat. Sada je 2:1.
Depaj je donio izjednačenje Lionu protiv Lajpciga - 2:2. To je rezultat koji trenutno vodi Francuze u nokaut fazu.
Interu je poništen i drugi gol u posljednjih nekoliko minuta. Oba puta je iz ofsajda mrežu Barse tresao Lautaro Martines.
Benfika vodi 3:0 protiv Zenita. Azmun je zatresao sopstvenu mrežu.
Borusija posljednjih 15 minuta ima igrača manje protiv Slavije. Isključen je Vajgl.
Lil je golom Remija smanjio u Londonu protiv Čelsija na 2:1.
Borusija opet vodi i opet ima situaciju koja je vodi u osminu finala. Sada je 2:1 protiv Slavije, pogodio je Brant.
Benfika ima 2:0 i igrača više protiv Zenita nakon što je iz penala pogodio Pici.
Lion je golom Auara smanjio protiv Lajpciga na 2:1.
Prvi gol u drugom poluvremenu postigla je Benfika - vodi 1:0 protiv Zenita.
Remiji u Milanu i Dortmundu u ovom momentu donose Interu plasman u osminu finala.
U grupi H nakon 45 minuta prolaz imaju Valensija i Čelsi.
U G, Lajpcig vodi 2:0 u Lionu, a i bod mu je dovoljan da obezbijedi prvo mjesto.
Lion je pred eliminacijom, jer je Zenit na 0:0 u Lisabonu. Ruski tim ima bod više od Francuza i bolji je u međusobnom skoru.
Inter je izjednačio protiv Barse golom Lukakua, istovremeno je to uradila i Slavija u duelu sa Borusijom.
Čelsi je poveo 2:0 protiv Lila, a istim rezultatom vodi Lajocig u Lionu.
Vodi i Barselona protiv Intera. Pogodio je Peres.
Ajaks - Valensija 0:1, strijelac u Amsterdamu je Rodrigo.
U Londonu vodi Čelsi protiv Lila - upisao se Ejbraham.
Povela je i Borusija protiv Slavije golom Sanča.
Lajpcig vodi u Lionu, pogodio je Forsberg iz penala.
Počelo je šest utakmica u grupama F, G i H.
Završeni su dueli u Salcburgu i Napulju - Liverpul i Napoli su pobjedama osigurali plasman u osminu finala.
"Redsi" među 16 najboljih idu s prve pozicije. Opširnije ovdje.
Napoli vodi 4:0, sada je pogodio Mertens iz penala.
Liverpul sada ima sve što mu treba za prvo mjesto i plasman u osminu finala.
Liverpul rješava situaciju u Salcburgu - već je 2:0. Majstorski je pogodio Salah praktično iz mrtvog ugla, i to slabijom desnom nogom.
Vodi Liverpul u Austriji - pogodio je Keita na asistenciju fantastičnog Manea.
Opet se ređaju šanse u Salcburgu. Salaha je zaustavio Stanković, a na drugoj strani je uzvratio Haland.
Još jednu ozbiljnu šansu je propustio Salah protiv Salcburga.
Počelo je drugo poluvrijeme u duelima Salcburg - Liverpul i Napoli - Genk.
Poluvrijeme i u Napulju, gdje Napoli vodi 3:0 protiv Genka. Pri ovim rezultatima, Napolitanci i Liverpul idu u osminu finala.
Završeno je prvo poluvrijeme u Salcburgu. Iako je bilo mnogo šansi na obje strane, rezultat je 0:0.
Liverpul je imao veliku šansu - sada je Salah proigrao Keitu, a vezistu "redsa" je zaustavio Stanković.
Het-trik Milika je najbrži u Ligi šampiona još od Zlatana Ibrahimovića 2013. godine. Poljak je postigao tri gola za 38 minuta, Ibra za 36...
Het-trik Milika protiv Genka. Poljak je pogodio iz penala za 3:0, Napoli leti u osminu finala Lige šampiona.
Veliki zicer je propustio Salah u Salcburgu na asistenciju Keite.
Ponovo Milik - Napoli vodi 2:0 protiv Genka. Dovoljan mu je i bod da osigura osminu finala.
I Liverpul juri gol. Probao je Mane, pa Keita i Aleksander-Arnold, ali je ostalo 0:0 u Salcburgu.
Salcburg prijeti, gol Liverpula sačuvao je Alison.
Uzbuđenja u uvodnim minutima u Salcburgu. Domaćin je prijetio u prvih pet minuta, a onda je Liverpul imao odličnu šansu preko Salaha.
Vodi Napoli protiv Genka - pogodio je Milik već u 3. minutu nakon velike greške golmana protivnika.
Kiksao je Marten Vandervort koji ima samo 17 godina, devet mjeseci i 10 dana. To ga čini najmlađim čuvarom mreže u istoriji Lige šampiona.
Jirgen Klop je lansirao najjači sastav protiv Salcburga: Alison - Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson - Vajnaldum, Henderson, Keita - Salah, Firmino, Mane.
Uoči posljednjeg kola u grupama E, F, G i H poznata su samo dva učesnika osmine finala - Barselona i Lajpcig.
Još šest mjesta se traži u završnih 90 minuta grupne faze.
Liverpul, aktuelni šampion, na klackalici je - gostuje Salcburgu i ne smije da izgubi ako želi da brani titulu. Ima dva boda više od austrijskog prvaka.
Napoliju je dovoljan remi sa Genkom kod kuće za prolaz među 16 najboljih.
Od 21 sat Inter dočekuje oslabljenu Barselonu - ako pobijedi prolazi.
Pomoć Barse čeka Borusija Dortmund, koja dočekuje Slaviju, sa istim brojem bodova kao Inter, ali slabijim međusobnim skorom.
U grupi G, borbu vode Lion i Zenit, koji imaju po sedam bodova. Francuski tim ide u osminu finala pobjedom kod kuće nad Lajpcigom. Ili remijem, ako Zenit izgubi od Benfike u Lisabonu.
U grupi H Ajaks dočekuje Valensiju i za prolaz mu je potrebno da ne izgubi ili da Čelsi ne pobijedi Lil na „Stamfordu”.
Valensija ide u osminu finala ako slavi u Amsterdamu ili u slučaju da na kraju bude imala isti broj bodova kao Čelsi (bolja je u međusobnom skoru). I „plavci” se bave kalkulacijama - ako savladaju Lil sigurno prolaze, a to bi se dogodilo i kada bi Ajaks bio bolji od Valensije.