Batlerova magija u Gradu anđela, Tig rastužio Oklahomu

Džef Tig je u dodatnih pet minuta ubacio osam od svojih 30 poena (imao i devet asistencija i pet skokova), pa je tako oteo Raselu Vestbruku epitet heroja i poništio njegov sjajan učinak - 31 koš, 15 dodatih i 11 uhvaćenih lopti
Džimi Batler, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.11.2016. 08:39h

Rasel Vestbruk je opet stigao do tripl-dabla, ali to nije pomoglo Oklahomi.

“Gromovi” su na svom terenu izgubili poslije produžetka od Indijane (115:111), koju je do pobjede vodio Džef Tig.

Odlični plejmejker je u dodatnih pet minuta ubacio osam od svojih 30 poena (imao i devet asistencija i pet skokova), pa je tako oteo Vestbruku epitet heroja i poništio njegov sjajan učinak - 31 koš, 15 dodatih i 11 uhvaćenih lopti.

Produžetak je mogao da bude odigran i u Sakramentu, gdje je domaćin savladao Toronto sa 102:99. Terens Ros je ubacio trojku za produžetak, ali se ispostavilo da je šut uputio prekasno.

Najbolji meč večeri je odigrao Džimi Batler, koji je sa 40 poena, sedam skokova i šest asistencija vodio Čikago do pobjede na gostovanju LA Lejkersima (118:110).

Po 15 poena dodali su Nikola Mirotić i Tadž Gibson, dok je kod domaćih najefikasniji bio Lu Vilijams (25).

LA Lejkers - Čikago 110:118

Oklahoma - Indijana 111:115, poslije produžetka

Denver - Juta 105:91

Sakramento - Toronto 102:99

Bruklin - Portland 109:129