Lejkersi srušili i Finiks

Dalas je nakon produžetka savladao Milvoki sa 86:75, a gosti su u dodatnih pet minuta postigli samo poen!
Nik Jang, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.11.2016. 08:00h

LA Lejkersi se bude nakon dvije košmarne sezone - velikan NBA je nakon pobjeda nad Atlantom i Golden Stejtom srušio i Finiks (119:108), pa je sada pet u Zapadnoj konferenciji sa skorom 4-3.

“Jezeraši” su imali šest igrača sa dvocifrenim košgeterskim učinkom, a predvodio ih je Nik Jang sa 22 poena. Kod gostiju je najbolji bio Devin Buker sa 39 koševa, ali je to bilo uzaludno.

Na poluvremenu meča u "Stejpls centru" jedan navijač je probacio loptu kroz obruč sa pola terena, zbog čega je dvoranu napustio bogatiji za 35 hiljada dolara.

Meč je obilježio krilni košarkaš domaćih Harison Barns, koji je sa 34 pogotka postavio rekord karijere.

LA Lejkers - Finiks 119:108

Dalas - Milvoki 86:75, poslije produžetka

Boston - Denver 107:123

Toronto - Sakramento 91:96

Memfis - Portland 94:100

Njujork - Juta 109:114