Laboral Kuća je nakon velike drame savladala Panatinaikos (82:78) i povela 2:0
61 pregleda 0 komentar(a)
Janis Burusis, Foto: Euroleague
Ažurirano: 15.04.2016. 21:19h

Nakon prvih osam utakmica četvrtfinala Evrolige, samo jedan tim se vraća kući sa brejkom - Barselona je u Krasnodaru razbila Lokomotivu Kubanj (92:66), revanširala joj se za poraz od dvije noći ranije i vraća se u „Palau blaugranu” da obezbijedi vizu za fajnl-for u Berlinu.

Sve što su izabranici Jorgosa Barcokasa uradili stalo je u dva minuta, kada su serijom 9:0 preokrenuli na 19:18.

Katalonci su od tog trenutka imali punu kontrolu nad utakmicom, a u finišu 3. četvrtine su poveli 68:38 nakon trojke Huan Karlosa Navara iz velike udaljenosti.

Čuveni La Bomba je bio najefikasniji igrač meča sa 18 poena, a dabl-dablove su upisali Tomaš Satoranski (13 koševa, 10 asistencija) i Ante Tomić (12 pogodaka, 10 skokova).

Kod domaćih je najbolji bio Malkolm Dilejni (19).

Laboral Kuća je nakon velike drame savladala Panatinaikos (82:78) i povela 2:0.

Činilo se da je sve gotovo 28 sekundi prije kraja, kada je Darius Adams pogodio trojku za 73:67.

Na isti način je uzvratio Markiz Hejns, a PAO je odličnom odbranom iznudio izgubljenu loptu Baskijaca. To je fenomenalnom trojkom iskoristio neponovljivi Dimitris Dijamantidis za 73:73.

Atinjani su se odbranili u preostalih osam sekundi, ali je u produžetku Janis Burusis dao pet od svojih 14 poena i odličnom odbranom spriječio Miroslava Raduljicu da donese novi petominutni dodatak.

I Adams je dodao četiri od ukupno 24 koša, dok je kod gostuiju najefikasniji bio Dijamantidis sa 17.

Četvrtfinale

Lokomotiva Kubanj - Barselona 66:92 (19:24, 12:24, 18:23, 17:21) - rezultat u seriji 1:1

Laboral Kuća - Panatinaikos 82:78, poslije produžetka (16:21, 22:15, 16:15, 19:22, 9:5) - 2:0