San Antonio savladao Orlando, nedovoljno 20 poena I 13 skokova Vučevića

Nikola Vučević, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.02.2016. 07:54h

Orlando je ispustio sjajnu priliku da pred svojom publikom savladali jednu od najboljih ekipa lige, San Antonio (96:98).

"Magični" su u posljednju četvrtinu ušli sa 12 poena prednosti, ali nijesu izdržali nalet "sparsa" koje je predvodio Kavaj Lenard sa 29 koševa.

Lenard je pogodio i šut za pobjedu u posljednjim sekundama utakmice.

Crnogorski centar u Orlandu, Nikola Vučević, ostvario je dabl-dabl, pošto je za 37 i po minuta na parketu ubacio 20 koševa (22-9) i imao je 13 skokova, četiri u napadu.

Vučević je upisao i pet asistencija, ali je sve bilo uzalud, pa su "magični" sada na četiri pobjede iza Šarlota, koji drži posljednju poziciju za razigravanje na Istoku.

U ekipi Orlanda odlinu partiju pružio je Evan Furnije sa 28 koševa, dok je Lenardu najviše pomogao Lamarkus Oldridž sa 21 poenom.

Za razliku od Orlanda, Minesota je upisala pobjedu nad Torontom, ali su i "vukovi" daleko od zone plej-ofa. Naš centar Nikola Peković nije igrao zbog povrede noge.

Karl-Entoni Tauns je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 35 poena, Endrju Vigins je ubacio 26 poena, 13 u posljednjoj četvrtini, dok je Riki Rubio utakmicu završio sa 19, osam asistencija i osam skokova.

U redovima Toronta najefikasniji je bio Markus Derozan sa 35 poena.

Boston je na svom terenu, poslije produžetka, pobijedio Los Anđeles kliperse sa 139:134, predvođen Ajzeom Tomasom, koji je imao učinak od 36 poena i 11 asistencija, dok je Sakramento slavio protiv Filadelfije sa 114:110 i tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza.

Klivlend je na svom parketu bio bolji od Los Anđeles Lejkersa sa 120:111. U duelu Lebrona Džejmsa, s jedne, i Kobija Brajanta, s druge strane, bolja je bila zvijezda domaće ekipe. Džejms je postigao 29 poena, uz 11 asistencija, dok je Brajant utakmicu završio sa 17 poena, šest skokova i tri uspješna dodavanja.

Golden stejt je upisao novu pobedu, 48, ovog puta na gostovanju Finiksu - 112:104. Stefon Kari je postigao 26 poena, uz devet skokova i devet asistencija, dok je Klej Tompson dodao 24. U poraženom timu najbolji je bio Arči Gudvin sa 20 postignutih poena.

Orlando - San Antonio 96:98

Indijana – Šarlot 95:117

Filadelfija – Sakramento 110:114

Boston – LA Klipers 139:134, nakon produžetka

Bruklin – Memfis 90:109

Detroit – Denver 92:103

Klivlend – LA Lejkers 120:111

Čikago – Atlanta 90:113