Solidni Jokić i 18 Lovernjovih poena nedovoljni: Denver poražen od Oklahome

Oklahoma-Denver, NBA, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.12.2015. 09:19h

Košarkaši Denvera u nastavku NBA lige poraženi su od Oklahome (122:112) u gostima, uz solidnu partiju srpskog igrača Nikole Jokića.

Jokić je za 17 minuta na terenu postigao sedam poena (3/7 iz igre, 1-1 bacanja) i zabilježio tri skoka, dvije asistencije i ukradenu loptu.

Njegov saigrač i bivši košarkaš Partizana Žofri Lovernj istakao se sa 18 poena, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz protiv sjajnog tandema Tandera Vestbruk-Durent, pošto su obojica ostvarili "dabl-dabl".

Vestbruk je imao 30 poena i 12 asistencija, a Durent 26 poena i 10 uspješnih dodavanja.

Oklahoma ima skor od 21 pobjede i 10 poraza, naspram 12/19 Denvera.

Memfis je očekivano savalao LA Lejkerse sa 112:96, a najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Majk Konli sa 19 poena, dok je Džef Grin dodao 17, a po 16 su postigli Mark Gasol i Zek Rendolf.

Lejkerse je predvodio Kobi Brajant sa 19 poena, a dva manje dodao je Lari Nans.

Memfisu je ovo bila 17. pobjeda uz 16 poraza, dok Lejkersi imaju skor od pet trijumfa i čak 26 poraza.

Boston je protiv Njujorka potvrdio da je u usponu forme, pošto je zabilježio četvrti uzastopni trijumf (100:91).

Najzapaženiju ulogu u pobjedničkom timu imao je Isaija Tomas sa 21 poenom, osam skokova i šest asistencija, dok se u ekipi Njujorka istakao Karmelo Entoni sa 29 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Boston je tako zabilježio 18. trijumf, uz 13 poraza, dok Njujork ima 14 pobjeda i 18 poraza.

Posljednji meč dana odigrali su Sakramento i Portland, a u uzbudljivoj utakmici slavili su gosti iz Oregona sa 98:94.

Si Džej Mekalum je odigrao sjajno, bio je na pragu "tripl-dabl" učinka, pošto je postigao 35 poena, uz 11 skokova i devet asistencija. Njega je ispratio Mejers Lenard sa 16 poena.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Demarkus Kazins sa 36 poena, dok je jedino još Omri Kasapi imao zapaženu ulogu sa 14 poena.

Portalnd ima 13 pobjeda i 20 poraza, dok Sakramento ima trijumf više i dva poraza manje.