Poraz Orlanda uz dabl-dabl Vučevića

Vučević je do 22 poena došao uz šut iz igre od 50 odsto, a imao je 10 skokova (četiri u napadu) i šest asistencija za 36 minuta na parketu
Nikola Vučević, Foto: Beta
Ažurirano: 27.12.2015. 08:29h

Crnogorski centar Nikola Vučević ostvario je dabl-dabl u dresu Orlanda protiv Majamija, ali to nije bilo dovoljno protiv "vreline". Majami je slavio sa 108:101, a Vučević je uz 22 poena imao deset skokova i šest asistencija.

Ipak, Dvejn Vejd je bio nerješiva enigma za odbranu "magičnih" u posljednjih pet minuta, u kojima je postigao 12 od svoja 24 poena.

Iznenađenje večeri u najjačoj košarkaškoj ligi priredila je Filadelfija, koja je na gostovanju Finiksu upisala tek drugu pobjedu u sezoni uz čak 30 poraza.

I viceprvak lige Klivlend je poražen. Pad forme izabranika Dejvida Blata bio je vidan i u Božićnoj noći, kada su Lebron Džejms i društvo u očajnoj igri poraženi od prvaka, Golden stejta. Sinoć je mjeru viceprvaku, ali i vodećoj ekipi Istoka uzeo Portland, koji je zvijezdama Kavalirsa dozvolio svega 76 poena. Za brigu Blatu je podatak da je Portland u očajnoj formi dočekao Klivlend, pošto je poražen u pet prethodnih duela a igrao je i bez jednog od lidera, Damijena Lilarda. To, međutim, Portlandu nije smetalo da već do poluvremena riješi pitanje pobjednika.

Sjajnu rolu imao je Džej Džej Barea u pobjedi Dalasa nad Čikagom. Barea je ubacio sedam trojki, što je nejgov rekord karijere.