Orlando učvrstio sedmu poziciju na Istoku

Orlando je savladao Šarlot, a jedan od najboljih u pobjedničkom timu bio je crnogorski centar Nikola Vučević
3 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta
Ažurirano: 17.12.2015. 08:27h

Orlando je savladao Šarlot, a jedan od najboljih u pobjedničkom timu bio je crnogorski centar Nikola Vučević. On je za 27 i po minuta na terenu postigao 14 poena, uz šut iz igre od 50 odsto. Vučević je imao i osam skokova, jedan u ofanzivi, ali i četiri asistencije.

"Magični" su ovom pobjedom učvrstili sedmu poziciju u Istočnoj konferenciji, pošto uz 14 pobejda imaju i 11 poraza.

Najbolji učinak na Zapadu, ali i u ligi u dosadašnjem, dijelu regularnog takmičenja ima Golden stejt, koji je upisao i 25. pobjedu iz 26 odigranih utakmica. On je u prethodnoj utakmici doživio prvi poraz ove sezone.

Za novu pobjedu šampiona NBA lige najzaslužniji je bio Klej Tompson koji je postigao 43 poena, Stef Kari je ubacio 25, a Drejmond Grin 16. U ekipi Feniksa najefikasniji je bio Mirza Teletović sa 24 poena.

A Košarkaši San Antonija su pobijedili Vašington sa 114:95, i tako stigli do 23. uzastopne pobjede kod kuće, što je novi klupski rekord. Najefikasniji u domaćem timu bio je Kavaj Lenard sa 27 poena. Sparsi su zaigrali mnogo bolje u odbrani kada je u igru krajem prve četvrtine ušao srpski centar Boban Marjanović.

"Osjećam se sjajno, želim da pomognem saigračima. Trudim se da dobro igram u odbrani, mislim da sam bio dobar, donio sam ekipi dosta drugih napada", rekao je Marjanović.

Marjanović je na parketu proveo 15 minuta, a utakmicu je završio sa sedam poena, šest skokova i dvije blokade.

Jedan od zadataka Marjanovića je bio i da brani "pik-en-rol" Džona Vola na oduševljenje domaće publike.

"On je stvarno brz. Razmišljao sam kako ću da ga čuvam, jer je prebrz. Prošao me je i promašio. Srećan sam", naveo je Marjanović.

Njegovom igrom bio je zadovoljan i trener San Antonija Greg Popović.

"Volim njegovu visinu. Pretpostavljam da to zvuči smiješno, ali on je dobro koristi, pomaže mu u odbrani. Radi dobar posao", naveo je Popović poslije meča.

Indijana - Dalas 107:81 (Majls 20 p - Felton 16 p)

Orlando - Šarlot 113:98 (Fraj 17, Vučević 14 p, 8 sk - Lemb 16)

Bruklin - Majami 98:104 (Lopes 20 p - Vejd 28 p, Vajtsajd 20 p, 13 sk)

Detroit - Boston 119:116 (Koldvel-Poup 31 p, Džekson 23 p - Tomas 38 p)

Njujork - Minesota 107:102 (Aflalo 29 p - Tauns 25 p, 10 sk)

Atlanta - Filadelfija 127:106 (Milsap 21 p - Kenan 23 p)

Čikago - Memfis 98:85 (Batler 24 p, Mirotić 3 p - Li 18 p)

Oklahoma - Portland 106:90 (Djurent 24 p - Makolum 24 p)

San Antonio - Vašington 114:95 (Lenard 27 p - Vol 20 p, 11 as)

Juta - Nju Orleans 94:104 (Fejvors 22 p - Dejvis 17 p, 13 sk)