Crna Gora osvojila Rigu, san o Kini živi

146 pregleda 0 komentar(a)
košarkaška reprezentacija crne gore, Foto: FIBA
Ažurirano: 29.11.2018. 19:42h

Crna Gora je ostvarila veliku pobjedu - savladala je Letoniju u Rigi 84:75.

San o Kini i Mundobasketu živi i može da se pretvori u javu. Nakon devet mečeva, naš tim ima skor 5-4, kao i Letonija i Ukrajina, ali najbolji međusobni skor na trećem mjestu, tri kola prije kraja.

Crna Gora u nedjelju dočekuje Tursku, Ukrajina gostuje Španiji, a Letonija Sloveniji.

Tim Zvezdana Mitrovića utakmicu u Rigi prelomio je u posljednjoj četvrtini, kada je od vođstva domaćina 67:66 serijom 7:0 stigao do 73:67.

U finišu je ulogu meč-vinera imao Nemanja Đurišić sa sedam važnih poena...

Bojan Dubljević je ponovo bio lider sa 22 poena, Derek Nidam je upisao 19, a Blagota Sekulić 15 uz devet skokova.

U selekciji Letonije blistao je Martins Mejers sa 27 poena.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Četvrta četvrtina

Još jednom Đurišić iz ofanzivnog skoka - 73:82, minut i osam sekundi do kraja.

Kakva trojka Đurišića za plus sedam - 71:78, minut i 40 do kraja.

Serija Crne Gore 7:0, 67:73, četiri minuta do kraja.

Pogađa i Dubljević van linije 6,75 - 67:72. Dubljević ima 22 poena.

Preokret - Mejers, 67:66 za Letoniju, ali Nikola Ivanović pogađa prvu trojku - 67:69

Očajno suđenje u Rigi...

Važna trojka Bojana Dubljevića - 66:63.

Sekulić za 63:61, njegov 15. poen.

Uoči posljednje četvrtine rezultat je 61:61. Loš period igre našeg tima, Letonci su preokrenuli, poveli tri razlike, ali se ulazi u dramatičan finiš.

Treća četvrtina

Domaćin vodi 54:53, nakon što su Sekulić i Nidam preokrenuli...

Letonci vode 52:50, nakon trojke Silinsa, to je najveća prednost domaćeg tima...

Konfuzna treća četvrtina, mnogo grešaka na obje strane

Crna Gora bez koša iz igre tri minuta

Blums za tri i vođstvo domaćina - 47:46.

Tehnička greška klupi Crne Gore zbog protesta i loše odluke sudija da ne dodijeli faul nad Sekulićem.

Namjerna lična greška nad Popovićem, koji je iskoristio jedno bacanje - 41:46.

Crna Gora vodi 45:41 na poluvremenu meča protiv Letonije. "Crveni" su vodili, imali osam razlike, ali nisu uspjeli da se odlijepe.

Derek Nidam sa 15 i Bojan Dubljević sa 14 poena nose naš tim.

2. četvrtina

Letonci sa minus osam prišli na svega tri poena zaostatka, tajm-aut Zvezdana Mitrovića - 41:44.

Dubljević dobar u kontri, ali Blums smanjuje trojkom

Sekulić opet oba bacanja pogađa za plus 7, Berzinsu treći faul!

Petar Popović vraća trojku nakon pogotka Berzinsa

Sekulić pogađa oba bacanja

Berzins bez promašaja do 10 poena, dvije trojke

Nidam 15 poena

Nidam 13, Dubljević 12 poena od 33 naše selekcije

Krenuo je i Nidam, trojkom. Domaćin je primoran na tajm-aut

I opet Dubljević pogađa, ali i Mejers je precizan. Puno nervoze i faulova u napadu, izgubljenih lopti i promašenioh zicera na obje strane u drugoj četvrtini

Dubljević napokon uz faul

Letonija je prvi put u voiđstvu na 7,17 minuta do poliuuvremena

Zakazao je šut našim igračima koji su dva i po minuta bez poena

Letonci postižu prva četiri poena u drugoj četvrtini i poravnavaju rezultat 24:24, tajm-aut selektora Mitrovića

Crnogorski košarkaši su dobili prvu četvrtinu 24:20, Nidam najbolji sa devet poena

1. četvrtina 20:24

Grazulis siguran sa bacanja, i Nidam pogađa oba slobodnaDubljević i Nidam po sedam poena, na drugoj strani identičan broj poena Berzinsa

Nidam je, međutim, raspoložen

Crnogorska ekipa je ušla u ritam Letonaca, koji su majstori brze igre. Prednost se topi

Letonci pogađaju trojku preko Berzinsa koji je pogodio i za dva, u međuvremenu je i Dubljević bio precizan

Sjajaj ulazak Petra Popovića i efektan košTajm-aut je urodio plodom za prve dva poena iz igre Letonije. Pogodio je Mejers

Dubljević sjajno asistira Sekuliću za sedam poena prednosti, domaćen prinuđen na tajm-aut

Nakon koševa, Ivanovića, Sekulića i Dubljevića, Nidam je postigao trojku

Odličan početak crnopgorskih košarkaša, Letonci su pogodili samo sa linije bacanja

Mitrović je u prvuzu petorku uvrstio Ivanovića, Dubljevića, Aleksu i Petra Popovića i Blagotu Sekulića.

Crna Gora je povela preko Ivanovića sa 2:0, pogodak iz polaganja

Najbolji crnogorski košarkaši gostuju Letoniji u devetom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Važan meč, možda i presudan u grupi I, igra se u Rigi.

Letonija ima skor od pet pobjeda i tri poraza na trećem mjestu, Crna Gora je ostvarila polovičan skor, kao i Ukrajina.

Tri ekipe iz grupe plasiraće se u završnicu Mundobasketa, koji se održava u Kini naredne godine.

Domaćin će biti oslabljen neigranjem najboljih igrača iz evroligaških i NBA klubova, "crveni" su gotovo u najjačem sastavu.