Snažan otpor Sutjeske: Zvezda slavila u neizvjesnom meču

Đoko Šalić, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 23.11.2015. 22:01h

Sutjeska nije uspjela da napravi senzaciju i savlada Crvenu zvezdu, ali je pružila snažan otpor.

Aktuelni šampion morao je da se dobro pomuči da bi stigao do osme pobjede ove sezone. Sa druge strane, Nikšićani su ostali na tri trijumfa uz osma neuspjeh.

Beograđani su bolje otvorili meč, u 7. minutu su imali plus sedam (5:12), a u samoj završnici prve i na startu druge dionice bude se igrači Sutjeske.

Napravili su seriju 11:0 i od minus šest (10:16), stigli su do plus pet (21:16).

Nakon minuta odmora Dejana Radonjića, „crvemo-bijelu” su serijom 6:0 preokrenuli (21:22).

Od tog momemta, pa do odlaska na odmor igralo se koš za koš, a Marko Simonović trojkom i Majk Cirbes su mogućili svom timu prednost na poluvremenu (32:36).

I u nastavku ista slika na terenu, a nijedna ekipa nije uspjela da ostvari značajniju prednost, sve do 37. minuta, kada je Stefan Jović pogodio dva bacanja za 55:62.

Do kraja meča Sutjeska je pokušavala, ali nije uspjela da uhvati priključak i završnicu učini dramatičnom.

Kod rezultata 62:68, 40-tak sekundi prije kraja, Nemanja Vranješ je promašio trojku, čime je i definitivno bilo jasno da bodovi odlaze u Beograd.

Vranješ je sa 14 poena bio najefikasniji kod domaćina, a 11 je dao Nikola Pavlićević.

Stefan Jović je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 19 koševa, a pratili su ga Simonović (11) i Marko Tejić (11).

Sutjeska - Crvena zvezda 62:70 (17:16, 15:20, 15:13, 15:21)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Radović, Radojković (Hrvatska).

Sutjeska: Pavlićević 11 (2-1), Kovač, Mugoša, Albijanić 7 (1-1), Spasojević 8, Popović 8, Čvorović, Korać 8 (2-2), Žižić, Pavić 2, Vranješ 14 (2-2), Šalić 4.

Crvena zvezda: Rebić 2 (2-2), Tompson 3, Lazić 4 (2-2), Simaonić, Tejić 11 (9-5), Simonović 11, Nastić, Gudurić 7 (2-2), Jović 19 (7-7), Miler 5, Cirbes 4 (2-0), Štimac 4.