Orlando nakon produžetka dobio Minesotu, Hjuston Portlanda

Orlando našeg centra Nikole Vučevića savladao je nakon produžetka na svom terenu Minesotu (104:101)
1 komentar(a)
Džejms Harden, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.11.2015. 08:24h

Orlando našeg centra Nikole Vučevića savladao je nakon produžetka na svom terenu Minesotu (104:101), u čijim redovima opet nije bilo Nikole Pekovića, koji se još nije oporavio od povrede.

Vučević je šestom trijumfu Orlanda doprinio sa osam poena i sedam skokova, čak pet ofanzivnih. Vučević je na terenu proveo tek nešto više od 16 minuta igre i pogodio je tek četiri puta iz 13 pokušaja.

On nije igrao u drugom poluvremenu, u kojem je uglavnom odmarao i drugi starter, Viktor Oladipo.

Vučević se vratio u tim prije sedmicu, kada je prvi put meč počeo sa klupe zbog povrede koljena i tri meča pauze, dok je Oladipo prije duela sa Minesotom propustio dvije utakmice zbog potresa mozga. Ipak, rezervisti su bili sjajni..

Osim Orlanda, i Hjuston je slavio nakon produžetka duela sa Portlandom, pa su "rakete" odlično odgovorile nakon smjene trenera Kevina Mekhejla.

Hjuston je do pobjede predvodio Džejms Harden sa čak 45 koševa i 11 asistencija.

Seriju poraza nastavila je Filadelfija, koja je pred svojim navijačima izgubila od Indijane 112:85. Filadelfija je jedina ekipa u ligi bez pobjede, a doživjela je i 12. poraz.

Veče je obilježio srpski reprezentativac Nikola Jokić, koji je bio najbolji u redovima Denvera (23 poena, i 12 skokova, šest ofanzivnih).

Pogodio je svih šest slobodnih bacanja i šut za tri poena, uz šut iz igre 8-13.

Šarlot – Bruklin 116:111 (Batjum 24 p - Jang 27 p)

Orlando - MInesota 104:101 (Furnije 26 p - Vigins 28 p)

Filadelfija - Indijana 85:112 (Makonel 16 p - Džordž 34 p)

Boston – Dalas 102:106 (Salindžer 18 p, 12 sk - Novicki 23 p)

Atlanta – Saramento 103:97 (Milsap 23 p, 16 sk - Kazins 24 p, 12 sk)

Hjuston – Portland 108:103 (Harden 45 p, 11 as - Lilard 23 p)

Oklahoma – Nju Orleans 110:103 (Vestbruk 43 p - Anderson 30 p)

San Antonio – Denver 109:98 (Parker 25 p - Jokić 23 p, 12 sk)

Juta – Toronto 93:89 (Fejvors 18 p, 11 sk - Skola 22 p)