Mirna ruka Đukanovića, druga pobjeda Lovćena

68 pregleda 2 komentar(a)
Milutin Đukanović, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 25.10.2018. 17:56h

Košarkaši Lovćena su prekinui niz od tri uzastopna poraza u ABA2 ligi - izabranici Miodraga Kadije su pred svojim navijačima savladali Borac 75:70, u utakmici 5. kola regionalnog takmičenja.

Junak pobjede Cetinjana bio je kapiten Milutin Đukanović koji je pogodio šest slobodnih bacanja u posljednjih 30-tak sekundi, posljednje za vođstvo od 73:70, a tačku na meč je stavio Đorđe Lelić pet sekundi prije kraja...

Cetinjani su na startu poveli 11:0, na kraju prve dionice bilo je 21:8, ali je Borac na odmoru imao pet poena zaostatka (36:31).

U nastavku, Lovćen je uglavnom čuvao prednost, a kada je pet minuta prije kraja Miloš Popović pogodio za 63:53, činilo se da je sve riješeno. Nije, međutim, bilo tako, gosti su napravili parcijal od 15:4 i prvi put poveli sa 69:67 u 39. minutu.

Tada je na scenu stupio Đukanović, za drugi trijumf cetinjskog tima.

Đukanović je bio najefikasniji kod Lovćena sa 16 poena, Aleksa Popović je dodao 15, Nemanja Todorović 13, a Đorđe Lelić 11.

U ekipi Borca, bolji od ostalih bio je Ilija Đoković (22).

Lovćen - Borac 75:70 (21:8, 15:23, 20:16, 19:23)

Cetinje - Dvorana: SRC „Lovćen“. Gledalaca: 1.150. Sudije: Marić (BiH), Šobot (BiH), Stapić (Hrvatska).

Lovćen: Pilčević 7 (2-2), A. Popović 15 (1-0), Vrbica 7 (3-1), Parača, Lopičić, Lelić 11 (2-1), Božović, M. Popović 6 (4-0), Đukanović 16 (9-9), Hajduković, Todorović 13 (2-2), Đoković.

Borac: Alikadić, Popović 8, R. Đoković 5 (2-2), I. Đoković 22 (8-6), Gavrilović 10 (2-2), Majstorović 4, Prlja 4, Kočović 2 (2-2), Zekavičić, Stamenković 4, Čarapić, Marinović 11.