Bruklin srušio Golden Stejt, Minesota nemoćna bez Pekmena

Bruklin je do trijumfa nad liderom Zapada Golden Stejtom došao košem Džerat Džeka 1,1 sekundu prije kraja meča
1 komentar(a)
Bruklin, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 03.03.2015. 08:09h

Noć između ponedjeljka i utorka u NBA ligi protekla je u znaku dramatične pobjede Bruklina nad liderom Zapadne konferencije, Golden Stejtom (110:108).

Domaći su četiri minuta prije kraja imali 10 poena prednosti i osjećali su se komotno na terenu, kada su morali da se suoče sa dalekometnom palbom Stefona Karija - jedan od najboljih šutera lige ubacio je osam poena za samo minut i po i izjednačenje je stiglo ekspresno - 108:108.

Bruklin je ipak imao posljednji napad na meču i došao je do trijumfa došao košem Džerat Džeka 1,1 sekundu prije kraja meča.

"Da, bio sam spreman. Nisam imao puno prilika da šutiram posljednji u ovakvim mečevima, ali je i činjenica da me je čuvao Kari uticala na mene u pozitivnom smislu", izjavio je Džek, nekadašnji košarkaš Golden Stejta.

Iako je Kari ubacio čak 18 poena u posljednjoj četvrtini, od ukupno 28 na meču, Bruklin je uspio da stigne do prve domaće pobjede još od 6. februara.

"Igrao sam najbolju odbranu što sam mogao da igram, ali nisam mogao da pokrijem baš svaki ugao. Džek je to iskoristio", pričao je Kari.

Jedan od rezloga poraza "ratnika" je i očajan učinak Kleja Tompsona, koji je završio meč sa samo sedam poena, uz očajan šut iz igre (17-3).

Nikola Peković nije igrao protiv Klipersa zbog povrede, izostao je i Kevin Martin, pa "vukovima" nije pomogao ni četvrti tripl-dabl Rikija Rubija u karijeri - Španac je završio meč sa 18 poena, 12 skokova i 11 asistencija.

"Zatvorili su nam sve prilaze košu u posljednjoj četvrtini. Nismo imali slobodan šut. To je presudilo", priznao je Rubio.

Kliperse je do slavlja portiv Minesote predvodio sjajni Kris Pol sa 26 poena i 14 asistencija, Džej Džej Redik je dodao 18, dok je Deandre Džordan imao dabl-dabl učinak, 12 poena i 18 skokova.

"Kraj gostujuće turneje. Dobili smo. Sada samo želim da se vratim kući, u Los Anđeles", kazao je Pol.

Toronto je poslije pet uzastopnih poraza konačno zabilježio pobjedu protiv Filadelfije (114:103) najviše zahvaljujući Demaru Derouzanu, koji je ostvario rekord sezone sa 35 poena, devet skokova i pet asistencija.