Sjajni Vučević bez pomoći saigrača u gradu automobila

Peković je imao sjajan povratak nakon što je zboog povrede propustio 31 utakmicu
73 pregleda 6 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.01.2015. 07:53h

Iako je centar Orlanda i crnogorske selekcije Nikola Vučević odigrao sjajnu partiju na parketu Detroita, nije uspio da spasi poraza svoj tim. Vučević je postigao 26 poena (23-11), a imao je i 15 skokova, osam u napadu i to za manje od 34 minuta igre. Ipak, ekipa iz grada automobila je imala više raspoloženih igrača za pobjedu 128:118. Meč je obilježio Brendan Dženings sa 24 poena, ali je upisao čak 21 asistenciiju!

Napokon se nakon par mjeseci pauze na parket vratio i naš centar u Minesoti, Nikola Peković, koji je s obzirom na veliko odsustvo i malu minutažu imao odličan učinak, 14 poena i četiri skoka za manje od 23 minuta igre. "Vukovi" su ipak poraženi od sjajnog Dalasa (75:98). Peković je ove sezone propustio čak 31 utakmicu.

Atlanta se ne zaustavlja, ekipa koja je od 28. novembra doživjela tek dva poraza, sinoć je upisala 14. uzastopnu pobjedu, pa su izabranici Majka Budeholcera izjednačili rekord kluba iz sezone 1993/94. Atlanta je zahvaljujući sjajnom radu dugogodišnjeg asistenta Grega Popovića, Budenholcera, ekipa sa najboljim učinkom u NBA. Ogroman korak ka borbi za plej-of napravila je i Oklahoma, koja je nakon produžetka slavila u Vašingtonu. Upravo će Oklahoma biti gost Atlanti u pokušaju "jastrebova" da popšrtave rekord. A pobjedom nad Indijanom Budenholcer je obezbijedio čast da vodi ekipu Istoka u ol-star meču. Atlanta ima skor od 35 pobjeda i osam poraza.

Ni Finiks ne odustaje od borbe za plej-of, pa su "sansi" sjajnu formu iskoristili za trijumf nad Portlandom. Napokon je i Dejvid Blat posložio kockice u Klivlendu, koji je vezao četvrtu pobjedu.

Rezultati: Šarlot - Majami 78:76 (Bijombo 12 p, 12 sk - Vejd 17 p), Klivlend - Juta 106:92 (Džejms 26 p, Lav 19 p,13 sk - Kanter 24 p, 17 sk) , Filadelfija - Njujork 91:98 (karter Vilijams 27 p - Entoni 27 p, 11 sk), Atlanta - Indijana 110:91 (Tig 17 p, 11 as, Antić 12 p - Majls 18 p), Detroit - Orlando 128:118 (Dramond 26 p, 17 sk, Dženngs 24 p, 21 as - Vučević 26 p, 15 sk), Memfis - Toronto 92:86 (Gasol 26 p - Louri 20 p), Minesota - Dalas 75:98 (Peković 14 p, 4 sk - Parsons 22 p), Nju Orleans - LA Lejkers 96:80 (Dejvis 29 p - Hil 15 p, 13 sk), Vašington - Oklahoma produžetak 103:105 (Nene 24 p, Vol 18 p, 13 as - Djurent 34 p, Vestbruk 32 p), Finiks - Portland 118:113 (Bleedšou 33 p, 10 sk, Tomas 27 p - Batjum 27 p, 10 sk), Sakramento - Bruklin 100:103 (Kazins 28 p, 14 sk - Lopes 22 p, Bogdanović 10 p, Teletović 5 p, 7 sk), Golden stejt - Hjuston 126:113 (Tompson 27 p, Kari 22 p, 10 as - Harden 33 p).