I Čikago u seriji Klivlenda

Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.01.2015. 10:34h

Košarkaši Klivlenda pobijedili su Čikago sa 108:94 u derbiju Central divizije NBA lige i time vezali treći trijumf.

"Kavalirsi", koji su ove sezone često trpjeli žestoke kritike američkih medija, konačno su zaigrali shodno reputaciji i kvalitetu tima. Ekipu je do trijumfa predvodio najbolji - Lebron Džejms, sa 26 poena.

"Sviđa mi se kako igramo u posljednjih nekoliko utakmica. Sviđa mi se kako smo igrali prošle nedjelje. Igrali smo baš, baš dobru košarku", rekao je Džejms poslije meča.

Džej-Ar Smit doprinio je sa 20 poena za domaće.

Klivlend je u trećoj četvrtini imao čak 25 poena prednosti. "Bulsima" je ovo četvrti poraz na pet posljednjih utakmica. Najefikasniji u Čikagu bio je Džimi Batler sa 20 poena, dok je Derik Rouz postigao 18. Mirotić je za 15 minuta na parketu ubacio tri poena i zabilježio dva skoka.

Portland je prekinuo seriju od tri uzasotpna poraza, pošto je kod kuće pobijedio Sakramento sa 98:94. Ekpiu je do trijumfa predvodio Dejmijan Lilard sa 22 poena, šest skokova i pet asistencija. Vesli Metjuz je postigao 17 poena, a njih dvojica su bili jedini sa dvocifrenim učinkom u pobjedničkom timu.

Portland je i dalje ubedljivo prvi u Sjeverozapadnoj diviziji, a sada ima dvije pobjede manje od Golden Stejta, lidera Zapadne konferencije.

Rudi Gej postigao je 26 poena za Sakramento, dok je Demarkus Kazins dao 22.

Golden Stejt je savladao Denver sa 122:79 i ostvario rekordnu 16. uzastopnu pobjedu na svom terenu.

Do klupskog rekorda "ratnike" su predvodili Klej Tompson sa 22 i Stefon Kari sa 20 poena. U isto vrijeme Golden Stejt je ostvario i najubjedljiviji trijumf u tekućem šampionatu, jer je slavio čak sa 43 poena razlike.

Sa skorom od 33 pobjede i samo šest poraza "ratnici" su i dalje najuspješniji tim šampionata.