Poraz od Rilskog, neuspješan debi Sutjeske

Vernon Tejlor, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 14.10.2014. 19:12h

Debi u Balkanskoj ligi za košarkaše Sutjeske nije bio rezultatski uspješan, pošto su poraženi od Rilskog sa 78:68.

Nikšićani su igrali dobro u prvom poluvremenu, ali je sredinom treće četvrtine domaći sastav otišao na plus 10 (56:46) i više povratka za goste nije bilo.

Najviše što je Sutjeska uradila do kraja meča, jeste da smanji zaostatak na tri poena (63:60) u 32. minutu. Međutim, brzo se Rilski ponovo odlijepio i meč mirno priveo kraju.

Nikola Pavlićević je za goste dao 19 poena (sedam skokova, pet asistencija), a dabl-dabl učinak imao je Radosav Spasojević (14, 10 skokova).

U domaćem timu, najbolji utisak ostavili su Jan Čils (16 poena, 12 uhvaćenih lopti), Jordan Božinov (16) i Entoni Gugino (16, osam skokova).

Rilski - Sutjeska 78:68 (26:18, 17:21, 17:15, 18:14)

Samokov - Dvorana: „Arena Samokov”. Gledalaca: 600. Sudije: Zurapović (BiH), Pursanidis (Grčka), Pavlov (Makedonija).

Rilski: Sekulov, Ilijev 3, K. Georgijev, Tejlor 15, Z. Georgijev 5, Božov 16, Todorov 7, Milov, Ivanov, Čils 16, Gugino 16, Kirov.

Sutjeska: Pavlićević 19, Đurović 2, Kovač 2, Čvorović, Vujović, Ilić 5, Spasojević 14, Arsić 11, Žižić 3, Ljujić 5, Bošković, Vranješ 7.