Majami bolji od Njujorka, Lebron dobio duel sa Melom

54 pregleda 0 komentar(a)
Lebron Džejms, Foto: Beta AP
Ažurirano: 28.02.2014. 07:28h

Zahvaljujući seriji 23:3 u posljednjih sedam minuta treće četvrtine, Majami je savladao Njujork 108:82, i ostvario šestu uzastopnu pobjedu u NBA ligi.

Lebron Džejms predvodio je Majami sa 31 poenom (peta uzastopna utakmica u kojoj je postigao najmanje 30 poena), Dvejn Vejd dodao je 23.

Džejms se vratio u tim prvi put od prošle nedjelje, kada mu je tokom utakmice sa Oklahomom Serž Ibaka poslije grubog faula slomio nos. Zbog toga je igrao sa crnom maskom na licu, kako bi zaštitio nos.

U poraženom timu istakli su se Karmelo Entoni sa 29 poena i Tajson Čendler 19 poena i 16 skokova.

Indijana je pobijedila Milvoki 101:96, a u ekipi sa najboljim skorom u ligi (44-13) Roj Hibert bio je najefikasniji sa 24 poena i 12 skokova, dok su Pol Džordž i Lens Stivenson dodali po 18 poena.

U Milvokiju, koja ima najgori skor u ligi (11-46) Brendon Najt bio je najefikasniji sa 23 poena, a Kris Midlton dodao je 22 poena.

Vašington je nakon tri produžetka trijumfovao u duelu sa Torontom rezultatom 134:129., i ostvario petu uzastopnu pobjedu.

Vizardse su do pobjede predvodili Džon Vol sa 31 poenom, devet asistencija i tri ukradene lopte i Marcin Gortat sa 31 poenom, 12 skokova i četiri blokade.

Trevor Ariza dodao je 16 poena i 10 skokova, a Kris Singlton 11 poena i devet skokova.

U ekipi Toronta Demar Derozan postigao je 34 poena, Grejvis Vaskes ubacio je 26, a Kajl Lori 18 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Uspješni su bili i košarkaši Bruklina, koji su u gostima savladali Denver 112:89, i prekinuli niz od šest poraza protiv te ekipe na gostujućem terenu.

Netsi su, naime, pobijedili u Denveru prvi put poslije sedam godina, prvi put od 27. januara 2007. godine slavili sa 112:102.

Pol Pors bio je najefikasniji u ekipi Netsa sa 18 poena, dok su po 10 poena dodali Džo Džonson Markus Tornton i Mejson Plamli.

U ekipi Denvera, koja je postigla osam poena u prvoj četvrtini, Rendi Foje bio je najefikasniji sa 15 poena. Nagetsi su pretrpjeli četvrti uzastopni poraz, odnosno deveti u posljednjih 10 utakmica.