Orlandu ne pomaže ni sjajni Vučević

Nikola Vučević je pružio još jednu sjajnu partiju sa dabl-dabl učikom od 20 koševa i 12 skokova
Nikola Vučević, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.02.2014. 07:52h

Iako je Nikola Vučević pružio još jednu sjajnu partiju sa dabl-dabl učinkom od 20 koševa i 12 skokova, Orlando je poražen na gostovanju Klivlendu (101:93).

Domaćina je predvodio MVP posljednjeg Ol-star meča, Kajri Irving sa 22 poena za 14. uzastopni poraz "magičnih" na gostovanjima. Uzaludan je bio i Vučevićev dobar procenat šuta, pošto je ubacio osam od 15 šuteva iz igre.

A Minesota je naučila da pobjeđuje i bez povrijeđenog Nikole Pekovića. Osjetila je to jedna od najboljih ekipa pove sezone, Indijana (104:91), kojoj je to bio treći poraz u posljednjih pet utakmica. Za trijumf "vukova" najzaslužniji je uspon forme Kevina Lava, koji je postigao 42 poena uz 16 skokova.

On je, tako, u osmoj uzastopnoj utakmici postigao najmanje 25 poena i imao 10 skokova. Kori Bruer i Hose Barea dodali su po 12 poena, dok je Riki Rubio ubacio šest poena i imao čak 17 skokova, što je njegov rekord karijere.

U ekipi Indijane najefikasniji je bio Pol Džordž sa 35 poena, uz 11 skokova, Džordž Hil dodao je 13, a Lens Stivenson 10 poena, uz 10 skokova.

U derbiju dana San Antonio je u gostima savladao Portland (111:109). Obje ekipe su nastupile bez najboljih pojedinaca u svojim redovima, Toni Parker nije igrao za Sparse, a Lamarkus Oldridž za Portland.

Ipak, gosti su imali više raspoloženih igrača, a San Antonio je predvodio Australijanac Patrik Mils sa 29 koševa, od kojih je 24 postigao u drugom poluvremenu, dok je Marko Belineli dodao 20 poena. On je minut i po prije kraja utakmice postigao trojku kojom su se Sparsi odlijepili.

U ekipi Portlanda Demjan Lilard bio je najefikasniji sa 31 poenom, Mo Vilijams dodao je 19, a Vesli Metjuz 18 poena. Portland je igrao bez svog najboljeg strijelaca i skakača Lamarkusa Oldridža, koji se nije oporavio od povrede prepone.

Košarkaši Hjustona pobijedili su u gostima Los Anđeles Lejkerse sa 134:108 i ostvarili osmi uzastopni trijumf. Roketse je do pobjede predvodio Džejms Harden sa 29 poena, od koji je 11 postigao u posljednjih minut i 25 sekundi, a imao je i 11 asistencija.

Bivši košarkaš Lejkersa Dvajt Hauard učestvovao je u pobjedi sa 20 poena i 13 skokova, dok je Čendler Parsons dodao 18 poena.

U ekipi Lejkersa, koja je pretrpjela osmi uzastopni poraz u Stejpls centru, što je klupski rekord, najefikasniji je bio Vesli Džonson sa 24 poena, a Kendal Maršal dodao je 20 poena i 16 asistencija.

Čikago je pobijedio Toronto sa 94:92 i zabilježio četvrtu uzastopnu pobjedu, Klivlend je pobijedio Orlando sa 101:93.

Klivlend - Orlando 101:93

Toronto - Čikago 92:94

Šarlot - Detroit 116:98

Atlanta - Vašington 97:114

Nju Orleans - Njujork 91:98

Minesota - Indijana 104:91

Feniks - Boston 100:94

Juta - Bruklin 99:105