Dabl-dabl Pekovića u pobjedi Minesote, rekord Karmela Entonija

Peković je meč završio sa 22 poena i 14 skokova. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kevin Martin i Kevin Lav sa po 26 poena
10 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 25.01.2014. 10:41h

Minesota je do pobjede u gostima protiv Golden stejta (121:120) došla košem Kevina Martina osam sekundi prije kraja meča, a jedan od najzaslužnijih bio je Nikola Peković. Crnogorski reprezentativac je za skoro 33 minuta igre upisao dabl-dabl učinak od 22 poena (šut iz igre 18-11) i 14 skokova, a imao je i jednu asistenciju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kevin Martin i Kevin Lav sa po 26 poena, a Lav je dodao i 14 skokova i osam asistencija. Poraženom timu nije pomogao ni učinak Stefa Karija, koji je ubacio 33 poena, pored 15 asistencija.

Junak večeri u NBA ligi bio je Karmelo Entoni, koji je u pobjedi Njujorka protiv Šarlota (125:96) ubacio čak 62 poena! Entoni je iz igre pogodio 23 od 35 šuteva, bio je bez promašaja sa linije bacanja (10-10), a upisao je i 13 skokova.

Zvijezda Niksa je, tako, oborio lični rekord po broju poena, zatim klupski rekord koji je držao Bernard King (60), te rekord poena jednog igrača u dvorani Medison Skver Garden (Kobi Brajant 61). Njujork je prekinuo seriju od tri poraza..

Vodećoj ekipi lige, Indijani, trebao je produžetak da upiše pobjedu u gostima protiv Sakramenta (116:111), koji je bio lišen usluga dvojice ponajboljih igrača, Demarkusa Kazinsa i Rudija Geja.

Pejsersi su tokom meča gubili i 17 razlike, ali su na kraju uspjeli da preokrenu i stignu do 32. pobjede u sezoni došla najviše zahvaljujući Polu Džordžu, koji je meč završio sa 36 poena. Dabl-dabl ostvario je Lens Stivenson sa 24 poena i 10 skokova, dok je Dejvid Vest meč završio sa 22 poena.

U poraženom timu briljirali su Markus Tornton sa 42 poena (rekord karijere) i Ajzea Tomas sa četiri poena manje.

BiH reprezentativac Mirza Teletović bio je junak pobjede Bruklina protiv Dalasa 107:106. Teletović je ubacio 34 poena (24 u drugoj četvrtini) za manje od 27 minuta, a pritom je pogodio sedam trica.

Tek drugu pobjedu u posljednjih 16 utakmica, u kojima nema još uvijek neoporavljenog Nikole Vučevića, zabilježio je Orlando, koji je kod kuće bio bolji od Lejkersa 114:105.

Orlando - LA Lejkers 114:105 (Heris 28 p, 20 sk - Gasol 21 p, 11 sk)

Filadelfija - Toronto 95:104 (Karter-Vilijams 20 p - Derozan 34 p, 9 sk)

Atlanta - San Antonio 79:105 (Milsap 15 p, 8 s - Dijao 21 p)

Boston - Oklahoma siti 83:101 (Grin 16 p - Ibaka 21 p, 7 sk)

Bruklin - Dalas 107:106 (Teletović 34 p, 6 sk - Karter 19 p)

Klivlend - Milvoki 93:78 (Varežao 16 p - Midleton 13 p)

Detroit - Nju Orleans 101:103 (Dženings 28 p, 7 as - Morou 21 p)

Njujork - Šarlot 125:96 (Entoni 62 p, 13 sk - Džeferson 25 p, 9 sk)

Čikago - LA Klipers 95:112 (Buzer 22 p, 9 sk - Grifin 26 p, 13 sk, 7 as)

Hjuston - Memfis 87:88 (Persons 34 p, 4 sk - Li 19 p)

Finiks - Vašington 95:101 (Dragič 19 p, 11 as - Ariza 23 p, 7 sk)

Sakramento - Indijana 111:116, nakon produžetka (Tornton 42 p, 5 sk, Tomas 38 p, 6 as, 7 sk - Džordž 36 p, 5 sk)

Golden stejt - Minesota 120:121 (Kari 33 p, 15 as - Lav 26 p, 14 sk)